• 1 .Zagłębie Lubin (14 pkt.)
  • 2 .Jagiellonia Białystok (13 pkt.)
  • 3 .Wisła Kraków (12 pkt.)
  • 4 .Lech Poznań (11 pkt.)
  • 5 .Legia Warszawa (10 pkt.)
  • 6 .Górnik Zabrze (9 pkt.)
  • 7 .Sandecja Nowy Sącz (8 pkt.)
  • 8 .Pogoń Szczecin (7 pkt.)

Garguły nie obowiązuje okienko!

Piłkarza PGE/GKS Bełchatów Łukasza Gargułę, o którego transfer zabiega Wisła Kraków nie obowiązuje okienko transferowe, które trwa w Polsce do 28 lutego! Wszystko dlatego, że w sprawie tego transferu toczy się spór, który rozstrzygnie za tydzień Wydział Gier PZPN.

W środę, 20 lutego, zapadnie decyzja dotycząca przyszłości piłkarza PGE GKS Bełchatów Łukasza Garguły. Wydział Gier PZPN rozstrzygnie, czy zawodnik może przejść do krakowskiej Wisły za kwotę 300 tys. euro.

Reklama

- Wpłynął do nas wniosek Wisły o ustalenie możliwości zmiany barw klubowych przez Łukasza Gargułę. Decyzja zostanie podjęta na środowym posiedzeniu Wydziału Gier, na które zostaną zaproszeni przedstawiciele klubów z Bełchatowa i Krakowa oraz zawodnik i jego pełnomocnik Radosław Osuch. Zwróciliśmy się już do Ekstraklasy S.A. o udostępnienie kopii kontraktu Garguły z PGE GKS - potwierdził w rozmowie z PAP sekretarz WG PZPN Janusz Kowalski. To samo mówił już wczoraj przewodniczący WG PZPN Wojciech Jugo.

Na początku ub. roku Garguła przedłużył umowę z bełchatowskim klubem do czerwca 2009 r. Piłkarz i jego menedżer Osuch twierdzą, że w kontrakcie jest klauzula zawierająca kwotę odstępnego, 300 tys. euro, za jaką piłkarz może wcześniej zmienić pracodawcę. Zdaniem przedstawicieli PGE GKS aneks podpisany przy przedłużeniu umowy uniemożliwia piłkarzowi odejście za taką kwotę. Spór rozstrzygnie WG PZPN. Od środowej decyzji zawodnik i kluby będą mogły się odwołać do Związkowego Trybunału Piłkarskiego.

Okres transferowy w Polsce kończy się 28 lutego. Zdaniem Kowalskiego Garguła nawet po tym terminie będzie mógł jednak przejść do Wisły. -Jeżeli WG podejmie decyzję korzystną dla zawodnika, a procedury odwoławcze przekroczą datę zamknięcia okienka transferowego, to nie zamknie to piłkarzowi drogi do zmiany klubu, gdyż sprawa rozpoczęła się znacznie wcześniej - tłumaczy Kowalski.

Garguła przebywa aktualnie na zgrupowaniu PGE GKS w hiszpańskiej Marbelli. We wtorek wystąpił w całym meczu sparingowym z Dynamem Kijów (1:2). Trener Orest Lenczyk zamierza też wystawić reprezentanta Polski w czwartkowym spotkaniu z Shamrock Rovers FC. Bełchatowianie do kraju wracają 19 lutego. Dzień później Garguła i przedstawiciel klubu stawią się na posiedzeniu WG PZPN.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje