• 1 .Wisła Kraków (12 pkt.)
  • 2 .Jagiellonia Białystok (12 pkt.)
  • 3 .Zagłębie Lubin (11 pkt.)
  • 4 .Lech Poznań (8 pkt.)
  • 5 .Górnik Zabrze (8 pkt.)
  • 6 .Sandecja Nowy Sącz (8 pkt.)
  • 7 .Arka Gdynia (7 pkt.)
  • 8 .Legia Warszawa (7 pkt.)

Vrdoljak bohaterem meczu z Lechem, a mógł dostać czerwoną kartkę!

Obserwatorzy piątkowego szlagieru Ekstraklasy Legia - Lech (2-1) byli zgodni w opiniach i na gracza meczu najczęściej wskazywali pomocnika warszawian Ivicę Vrdoljaka. Tymczasem krewki piłkarz już w pierwszym kwadransie II połowy powinien wylecieć z boiska z czerwoną kartką!

Mecz był dosyć ostry, a sędzia Mirosław Górecki preferował twardą grę i na niektóre faule przymykał oko. Gdy jeden z legionistów został sfaulowany, a Górecki przymknął na to oko, kilku piłkarzy gospodarzy ostro ruszyło w kierunku arbitra. Najagresywniej uczynił to właśnie Ivica Vrdoljak, który brzuchem odepchnął sędziego! Co ciekawe, ten sobie na to pozwolił i nie wyjął nawet żółtej kartki za to wysoce niesportowe zachowanie kapitana Legii! Sytuacja miała miejsce w 58. minucie meczu, jeszcze przy stanie 1-1.

Reklama

Zastanowiliśmy się, kiedy zatem sędzia powinien bronić swej nietykalności:

- Dopiero wtedy, gdy zostanie powalony na ziemię, czy...

- ...dopiero wtedy, gdy zostanie przez piłkarza uderzony w twarz?

Mirosław Górecki, Wydział Sędziowski i Komisja Ligi Ekstraklasy SA po analizie zapisu wideo z tego zajścia powinni znaleźć odpowiedź na te pytania. Puszczanie mimo uszu przekleństw, jakie rzucają pod adresem arbitrów piłkarze to jedno, ale natarcia na nich, naruszenie nietykalności, to drugie - o wiele poważniejsze wykroczenie.

Przy Łazienkowskie, pod presją głośnego dopingu 23 tysięcy kibiców sędzia Górecki nie odważył się ukarać kapitana gospodarzy, choć ten się o to prosił.

Incydent ten umknął jednak nie tylko uwadze ekspertów oglądających mecz, ale też większości kibiców, którzy w naszej ankiecie na wybór bohatera meczu najczęściej wskazują właśnie na Ivicę Vrdoljaka (29 procent głosów), a dopiero na drugim miejscu jest rewelacyjny młodzieżowiec Michał Kucharczyk, który zdobył gola na 1-1. Michał otrzymał 21 proc. głosów. Zobacz wyniki ankiety!

"Cud przy Łazienkowskiej!" - przeczytaj relację z meczu Legia - Lech

Dowiedz się więcej na temat: Legia Warszawa | sędzia

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje