• 1 .Lech Poznań (22 pkt.)
  • 2 .Górnik Zabrze (22 pkt.)
  • 3 .Zagłębie Lubin (22 pkt.)
  • 4 .Jagiellonia Białystok (20 pkt.)
  • 5 .Wisła Kraków (20 pkt.)
  • 6 .Legia Warszawa (19 pkt.)
  • 7 .Korona Kielce (18 pkt.)
  • 8 .Śląsk Wrocław (17 pkt.)

Dopiero mistrz Polski przetestuje formę Gizy

Piotr Giza jest tylko wypożyczony z Cracovii do Legii Warszawa. Jeśli będzie jednak spisywał się tak dobrze jak w ostatnich meczach z ŁKS-em i Zagłębiem Sosnowiec, to raczej na stałe przeprowadzi się do stolicy.

INTERIA.PL: Zaaklimatyzowałeś się już w Legii?

Reklama

- Tak. Jeśli chodzi o grę to jeszcze potrzeba trochę czasu, abym prezentował pełnię formy.

- W meczu z Zagłębiem Sosnowiec, wygranym przez was 5:0, spisałeś się bardzo dobrze, strzeliłeś gola i zanotowałeś asystę, a także przyczyniłeś się do zdobycia jeszcze jednej bramki.

- Najważniejsze, że odnotowaliśmy kolejne zwycięstwo, ponadto znowu zagraliśmy na "zero" z tyłu. Osobiście cieszę się, że trener mi ufa i zaczynam mecze w podstawowym składzie.

- Przed meczem z Sosnowcem do kadry wrócił po kontuzji Roger i zastanawiano się czy dla was obu znajdzie się miejsce w wyjściowym składzie Legii. Jan Urban zdecydował się na taki wariant i wyszedł on wam na zdrowie.

- Mogę być tylko zadowolony, że szkoleniowiec tak to wszystko poustawiał, a my odpłaciliśmy się mu wysokim zwycięstwem.

- Twoja forma idzie w górę?

- Tak, jest z nią coraz lepiej, ale jej wykładnikiem będzie spotkanie z Zagłębiem Lubin, gdzie na pewno trzeba będzie dać z siebie wszystko.

- Niektórzy dziennikarze deprecjonują wasze dotychczasowe wyniki w tym sezonie, mówiąc że owszem wygrywacie, ale waszymi przeciwnikami były do tej pory przeciętne drużyny, a prawdziwy sprawdzian dopiero przed wami.

- Życzę każdemu, żeby odniósł zwycięstwa w pięciu kolejnych meczach i na dodatek nie stracił bramki. Oczywiście ważne jest, jak dane spotkanie się ułoży, strzelenie pierwszemu gola ułatwia zadanie. Wiem, że przyjdą trudniejsze spotkania, ale nasi dotychczasowi rywale to wcale nie byli słabeusze.

- Zaczęliście już akcję "Zagłębie Lubin".

- Zaczniemy ją od wtorku. Mistrzowie Polski to dobra drużyna, więc na pewno będzie ciekawie.

Dowiedz się więcej na temat: Sosnowiec | "Mistrz"

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje