• 1 .Lech Poznań (22 pkt.)
  • 2 .Górnik Zabrze (22 pkt.)
  • 3 .Zagłębie Lubin (22 pkt.)
  • 4 .Jagiellonia Białystok (20 pkt.)
  • 5 .Wisła Kraków (20 pkt.)
  • 6 .Legia Warszawa (19 pkt.)
  • 7 .Korona Kielce (18 pkt.)
  • 8 .Śląsk Wrocław (17 pkt.)

Bakero trafi do Lecha!

Jose Maria Bakero już w przyszłym tygodniu zastąpi w Lechu Poznań Jacka Zielińskiego i to niezależnie od wyniku meczu Lecha z Wisłą - dowiedziała się INTERIA.PL. Hiszpan już negocjuje z mistrzami Polski warunki swojego kontraktu.

Jose Maria Bakero w ubiegłym tygodniu miał spotkanie w Szamotułach z właścicielem Lecha Jackiem Rutkowskim. Była to rozmowa sondażowa, po której negocjacje zostały zawieszone, gdyż "Kolejorz" rozważał inną kandydaturę. Władze Lecha zamierzały złożyć ofertę jednemu z polskich trenerów.

Reklama

W związku z tym, że sprowadzenie innego polskiego szkoleniowca do Poznania zakończyło się fiaskiem, w minioną środę z Bakero skontaktował się prezes Lecha Andrzej Kadziński. Wówczas omówiono szczegóły kontraktu Hiszpana. Jak udało nam się dowiedzieć z wiarygodnego źródła - do dzisiaj kontrakt nie został jeszcze podpisany, choć nastąpi to lada chwila!

Rzecznik prasowy "Kolejorza" Joanna Dzios zapewnia, że podczas piątkowej konferencji prasowej przed meczem z Wisłą - poświęconej sprawom sportowo-organizacyjnym - na pytania dziennikarzy będzie jeszcze odpowiadał Jacek Zieliński. To zaś oznacza, że obecny trener z pewnością poprowadzi Lecha w spotkaniu z "Białą Gwiazdą". Starcie mistrza z wicemistrzem Polski to główna atrakcja najbliższej kolejki. Co przesądziło o tym, że Zieliński straci pracę? Przeciwko niemu przemawiają wyniki, a kibicom nie podoba się także marny styl gry prezentowany przez mistrzów Polski.

Bakero w roli szkoleniowca Lecha miałby natomiast zadebiutować w czwartkowym spotkaniu Ligi Europejskiej z Manchesterem City. Dzięki temu na obu ławkach trenerskich zasiądą byli wielcy piłkarze - Bakero w Lechu i Roberto Mancini w Manchesterze. Być może zatem chociaż na trenerskiej ławce Lech będzie miał delikatną przewagę!

Jose Maria Bakero, były znakomity piłkarz, był przez 10 miesięcy trenerem warszawskiej Polonii. Pracę stracił w połowie września - zastąpił go Paweł Janas. Co ciekawe, Bakero jeszcze do końca roku będzie pobierał pensje od właściciela Polonii - Józefa Wojciechowskiego!

Trener Jacek Zieliński po zwycięstwie w ostatnim meczu w ramach Pucharu Polski z Cracovią mówił: - To zwycięstwo, to mały kroczek naprzód, promyczek nadziei. Nie jest przyjemnie, kiedy w klubie takim jak Lech, przegrywa się cztery mecze z rzędu. Puchar Polski to najkrótsza droga do europejskich pucharów, ale - choć może zabrzmi to śmiesznie - nie składamy broni w walce o mistrzostwo Polski. Ja i mój zespół wierzymy, że je wywalczymy, ta strata jest wciąż do odrobienia.

Wszystko wskazuje na to, że "Kolejorz" stratę odrabiać będzie już pod wodzą innego szkoleniowca.

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje