• Duże zainteresowanie meczem Śląsk - Lech

Blisko 10 tysięcy biletów rozeszło się już w przedsprzedaży na niedzielny mecz piłkarskiej ekstraklasy Śląsk Wrocław - Lech Poznań. - Pewni jesteśmy, że będzie to nasza rekordowa frekwencja w tym sezonie - powiedział Michał Mazur, rzecznik prasowy klubu z Dolnego Śląska. Czytaj więcej

• Skorża chce rewanżu na Probierzu
    Dzisiaj, 30 października (11:14)
    Skorża chce rewanżu na Probierzu

W połowie września, w swojej jedenastej próbie, trener Michał Probierz po raz pierwszy pokonał drużynę prowadzoną przez Macieja Skorżę. Jeżeli dzisiaj jego Jagiellonia zdoła wygrać z rywalem w 18 finału Pucharu Polski, będzie miała otwartą drogę do finału. Czytaj więcej

• Jeden telefon i Darko Jevtić wraca do FC Basel
    Wczoraj, 29 października (18:26)
    Jeden telefon i Darko Jevtić wraca do FC Basel

- Łączę swoją przyszłość z Lechem, ale nie wszystko ode mnie zależy - mówi pomocnik Lecha Darko Jevtić. - Nie oszukujmy się, wystarczy jeden telefon z Bazylei i tam jedzie - twierdzi trener "Kolejorza" Maciej Skorża. Czytaj więcej

• Maciej Skorża: Chciałbym wziąć rewanż na Jagiellonii i Michale Probierzu

Trener piłkarzy Lecha Poznań Maciej Skorża przyznał, że czwartkowe spotkanie Pucharu Polski z Jagiellonią Białystok, będzie dla jego zespołu jednym z najważniejszych w tym roku. Liczy on również na udany rewanż za wrześniową porażkę (0-1) w lidze. Czytaj więcej

• Lech Poznań - Górnik Łęczna 1-0 w meczu Ekstraklasy
    Niedziela, 26 października (17:15)
    Lech Poznań - Górnik Łęczna 1-0 w meczu Ekstraklasy

Beznadziejnym widowiskiem uraczyli kilkunastotysięczną widownię piłkarze Lecha Poznań i Górnika Łęczna. Na szczęście dla "Kolejorza", wygwizdanemu chwilę wcześniej Muhamedowi Keicie, wyszedł w 80. minucie "strzał życia" i jego zespół wygrał 1-0. Czytaj więcej

• ​Bramkarz Górnika Łęczna spełni marzenie w meczu z Lechem?

Górnik Łęczna w historii swoich występów w Ekstraklasie jeszcze nie zdobył w Poznaniu punktu. Jeśli chce ten niekorzystny bilans zmienić, jego bramkarz musi zagrać rewelacyjny mecz. Dla 35-letniego Sergiusza Prusaka występ w Poznaniu będzie szczególny - będzie oznaczał spełnienie wielkiego marzenia. Początek meczu Lecha z Górnikiem - dziś o godz. 15.30. Czytaj więcej

• Maciej Skorża nie chce piłkarzy słabych mentalnie
    Czwartek, 23 października (18:15)
    Maciej Skorża nie chce piłkarzy słabych mentalnie

- Tylko odpowiednie działanie i właściwy dobór wykonawców gwarantuje sukcesy i tu nie może być kompromisu – stwierdził trener Lecha Poznań Maciej Skorża i dał do zrozumienia, że niektórzy piłkarze mogą się pożegnać z jego zespołem już zimą. Czytaj więcej

• Korona Kielce - Lech Poznań 2-2 w 12. kolejce Ekstraklasy

W ostatniej akcji meczu Korona Kielce uratowała punkt w starciu z Lechem Poznań. Remis 2-2 nie pozwolił jej jednak opuścić strefy spadkowej, a goście zostali ukarani za swój minimalizm z drugiej połowy. Czytaj więcej

• Korona i Lech będą walczyć o zwycięstwo
    Niedziela, 19 października (08:55)
    Korona i Lech będą walczyć o zwycięstwo

- Jedziemy walczyć nie na noże, ale na scyzoryki - zapowiada przed meczem w Kielcach bramkarz Lecha Poznań Maciej Gostomski. Lider Korony Paweł Golański twierdzi zaś, że dla jego drużyny liczy się tylko zwycięstwo. Czytaj więcej

• Piłkarze Lecha Poznań wracają, Skorża ma... problem

- Są tacy piłkarze, których jeszcze nie widziałem na boisku, a chcę dać im szansę - mówi o graczach zwykle rezerwowych trener Lecha Poznań Maciej Skorża. Byłoby mu łatwiej ich sprawdzić, gdyby tylko podstawowi piłkarze... nie wyleczyli kontuzji. Czterech z nich już jednak wznowiło treningi. Czytaj więcej

• Zwycięstwo Lecha w sparingu z Unią Swarzędz
    Czwartek, 16 października (18:17)
    Zwycięstwo Lecha w sparingu z Unią Swarzędz

Piłkarze Lecha Poznań pokonali w Swarzędzu miejscową trzecioligową Unię 1-0 (0-0) w meczu sparingowym. Jedynego gola zdobył Karol Linetty w 54 min. Mecz trwał 70 minut. Czytaj więcej

• Dawid Kownacki wśród największych talentów na świecie

Napastnik Lecha Poznań Dawid Kownacki znalazł się w zestawieniu 40 największych talentów piłkarskich na świecie wśród zawodników urodzonych w 1997 roku według brytyjskiej gazety "The Guardian". Czytaj więcej