• 1 .Górnik Zabrze (23 pkt.)
  • 2 .Zagłębie Lubin (23 pkt.)
  • 3 .Lech Poznań (22 pkt.)
  • 4 .Jagiellonia Białystok (20 pkt.)
  • 5 .Wisła Kraków (20 pkt.)
  • 6 .Korona Kielce (19 pkt.)
  • 7 .Legia Warszawa (19 pkt.)
  • 8 .Śląsk Wrocław (17 pkt.)

Prezes Korony: Zespół musi wygrać

Piłkarze Korony muszą wygrać oba najbliższe mecze ekstraklasy na własnym boisku - z Polonią Warszawa i Wisłą Kraków. Tak od ponad dwóch tygodni mówi prezes kieleckiego klubu Tomasz Chojnowski.

Słowa te rozumiane są jako odłożenie - oczekiwanych od dawna - ważnych decyzji porządkowych. W podobnym tonie i z sugestią spokojnego przeczekania przerwy w ligowych rozgrywkach, wypowiedział się po nieudanej inauguracji wiosennych rozgrywek Wojciech Lubawski, prezydent Kielc, właściciel klubu.

Reklama

Trener Marcin Sasal jest równie zdecydowany w oczekiwaniu zwycięstw, ale uzasadnia to koniecznością przełamania się zespołu.

- Wygranie z Polonią pozwoli nam zapomnieć o porażkach i niecelnych strzałach, za to włączyć się w rywalizację o najwyższe cele. Dlatego w sobotę piłkarze zapowiadają walkę ze wszystkich sił. Wiemy dużo o zawodnikach Polonii, nie powinna nas zaskoczyć zmiana trenera stołecznego zespołu. Poradzimy sobie - twierdzi trener Korony.

W osiemnastce wytypowanej przez szkoleniowca na mecz, nie ma Sandera Puri, wyłączonego z zajęć na kilka dni na skutek kontuzji odniesionej w pojedynku z Estonią. Kamil Kuzera jest w trakcie leczenia, Maciej Korzym wznowi treningi, Hernani odpoczywa za kartki, więc kłopotów kadrowych w Koronie nie brakuje.

Mimo to Sasal chce grać z Polonią dwoma napastnikami, z trójki Andrzej Niedzielan, Maciej Tataj i Edi Andradina. Może wejść na boisko Dawid Janczyk, który nabiera jeszcze sił po solidnych treningach. Z meczu reprezentacji U-20 wrócił zdrowy i zdatny do gry Piotr Malarczyk. W bramce oczekuje się, że w miejsce Zbigniewa Małkowskiego, który wypadł słabo w ostatnich spotkaniach, wystąpi Krzysztof Pilarz. Będzie to debiut ligowy tego bramkarza w barwach Korony.

Mecz Korony z Polonią rozpocznie się o godz. 19.15 w sobotę na Arenie Kielc.

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę Ekstraklasy

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: wygraj

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje