• 6 .Jagiellonia Białystok (20 pkt.)
  • 7 .Korona Kielce (19 pkt.)
  • 8 .Arka Gdynia (19 pkt.)

Korona Kielce - Wisła Kraków 2-1 w 10. kolejce Ekstraklasy

Korona Kielce wie, jak wygrywać z Wisłą Kraków. Potwierdziła to dwa razy w ciągu trzech dni. W sobotni wieczór, mimo że to Wisła prowadziła, zdecydowanie lepsi kielczanie pokonali "Białą Gwiazdę" 2-1 w 10. kolejce Ekstraklasy.

Zobacz zapis relacji na żywo z meczu

Zapis relacji na żywo dla urządzeń mobilnych

Defensywą Wisły w Kielcach miał dyrygować jej kapitan Arkadiusz Głowacki. Zszedł jednak z rozgrzewki z urazem i w wyjściowym składzie zastąpił go Tomasz Cywka.

Korona podejmowała Wisłę zaledwie trzy dni po pucharowym starciu tych drużyn w Kielcach, wygranym 1-0 po dogrywce przez gospodarzy. Trener "Białej Gwiazdy" Kiko Ramirez przed meczem chwalił się, że jego zespół ma tylko dwa punkty straty do lidera, odpierając zarzuty o nie najlepszą grę i złe decyzje personalne.

W ósmej minucie Jakub Żubrowski strzałem z dystansu po raz pierwszy zatrudnił Michała Buchalika, który spisał się bez zarzutu. Ten sam zawodnik mocnym uderzeniem z wolnego trafił w mur. Korona dłużej przebywała w posiadaniu piłki i była groźniejsza.

Wystarczył jednak moment nieuwagi kielczan i to goście wyszli na prowadzenie. W 31. minucie po długim zagraniu Patryka Małeckiego, który był w tej sytuacji faulowany, piłkę przejął Carlitos. Snajper Wisły spokojnie opanował ją w polu karnym i przy asyście rywala pokonał Macieja Gostomskiego, strzelając mu pod nogami.

Korona natychmiast odpowiedziała główką Adnana Kovaczevicia tuż nad bramką gości. W 37. minucie było już 1-1. Po rzucie rożnym Kovaczević zgrał głową, a Maciej Górski tylko na to czekał na piątym metrze. Dołożył nogę i posłał piłkę do siatki.

W momencie utraty bramki Wisła grała w dziesiątkę, bo tuż przed kornerem dla Korony sędzia Paweł Raczkowski odesłał za linię boczną krwawiącego z nosa Małeckiego. Do przerwy 1-1.

Już siedem minut po wznowieniu gry Kiko Ramirez podziękował niewidocznemu Denysowi Bałaniukowi, którego zastąpił Victor Perez.

W 56. minucie to Wisła zmuszona została do odrabiania strat. Jacek Kiełb popisał się indywidualną akcją w narożniku boiska, a potem dośrodkował płasko na 11. metr. Goran Cvijanović bez przyjęcia idealnie zmieścił piłkę przy słupku bramki Buchalika.

Korona zupełnie przejęła kontrolę nad wydarzeniami boiskowymi, a nieco bezradnym wiślakom pozostało liczyć na kolejny przebłysk geniuszu Carlitosa.

To jednak kielczanie byli bliżsi podwyższenia, jak choćby Elia Soriano. Wprowadzony w 75. minucie napastnik już chwilę później, w pierwszym kontakcie z piłką, uderzył tuż nad poprzeczką bramki Buchalika.

Siedem minut później Ivan Jukić przeprowadził znakomitą akcję. Wymienił piłkę z Mateuszem Możdżeniem i uderzył płasko w róg. Wisłę uratował Buchalik, który musnął piłkę końcami palców.

Bramkarz "Białej Gwiazdy" w końcówce jeszcze raz uratował swój zespół, broniąc strzał Soriano po szarży Bartosza Rymaniaka.

Korona Kielce - Wisła Kraków 2-1 (1-1)

Bramki: 0-1 Carlitos (31.), 1-1 Maciej Górski (37.), 2-1 Goran Cvijanović (56.)

Żółte kartki - Korona Kielce: Adnan Kovaczević. Wisła Kraków: Tomasz Cywka, Zoran Arsenić.

Sędzia: Paweł Raczkowski. Widzów: 7651.

Korona Kielce: Maciej Gostomski - Bartosz Rymaniak, Adnan Kovaczević, Elhadji Pape Diaw, Michael Gardawski (72. Łukasz Kosakiewicz) - Jakub Żubrowski, Mateusz Możdżeń, Marcin Cebula, Goran Cvijanović (63. Ivan Jukić), Jacek Kiełb - Maciej Górski (75. Elia Soriano).

Wisła Kraków: Michał Buchalik - Tomasz Cywka, Zoran Arsenić, Ivan Gonzalez, Maciej Sadlok - Patryk Małecki, Vullnet Basha, Pol Llonch (65. Jakub Bartosz), Kamil Wojtkowski (72. Jesus Imaz) - Denys Bałaniuk (52. Victor Perez), Carlitos.