• 6 .Górnik Zabrze (9 pkt.)
  • 7 .Sandecja Nowy Sącz (8 pkt.)
  • 8 .Pogoń Szczecin (7 pkt.)

Jagiellonia - Atlantas 1-1 w meczu kontrolnym

Piłkarze Jagiellonii Białystok zremisowali z litewskim ligowcem Atlantasem Kłajpeda 1-1 (0-1) w meczu sparingowym rozegranym we wtorek w hali w Mariampolu na Litwie. Gola dla białostoczan zdobył w 75. minucie Euzebiusz Smolarek.

To trzecie spotkanie kontrolne Jagiellonii w Mariampolu, gdzie zespół przebywa od ponad tygodnia na pierwszym zimowym obozie przygotowawczym. Mecze rozgrywa na pełnowymiarowym boisku w hali.

W podlaskim zespole wystąpiło we wtorek 22 zawodników, prawie wszyscy zagrali po jednej połowie. 62 minuty przebywał na placu gry testowany przez Jagiellonię brazylijski napastnik Ladesma, zawodnik Suduvy Mariampol, z którą białostocki klub grał sparing w minioną sobotę (zwyciężył 3-2, a Ladesma zdobył w tym meczu bramkę z rzutu karnego - red.).

Zgrupowanie na Litwie potrwa do 25 stycznia. W planach Jagiellonia ma tam jeszcze jeden mecz sparingowy. Przeciwnikiem ma być Żalgiris Wilno.