• 1 .Jagiellonia Białystok (13 pkt.)
  • 2 .Wisła Kraków (12 pkt.)
  • 3 .Zagłębie Lubin (11 pkt.)
  • 4 .Górnik Zabrze (9 pkt.)
  • 5 .Lech Poznań (8 pkt.)
  • 6 .Sandecja Nowy Sącz (8 pkt.)
  • 7 .Legia Warszawa (7 pkt.)
  • 8 .Pogoń Szczecin (7 pkt.)

Wieczorek: Napsuliśmy Wiśle krwi

To nie był dla Wisły spacerek. Wygrała, ale napsuliśmy jej krwi. Moim chłopakom serca do walki nie zabrakło - chwalił swych podopiecznych po meczu z Wisłą trener Górnika Ryszard Wieczorek.

Opiekun górników pogratulował zwycięstwa szkoleniowcowi Wisły Maciejowi Skorży, ale też swoim podopiecznym walecznej postawy w meczu. - Spodziewaliśmy się po tym spotkaniu czegoś więcej, wierzyliśmy w zdobycz punktową, choć po porównaniu ostatnich wyników naszych i Wisły wszyscy skazywali nas na pożarcie - komentował Wieczorek. - Okazuje się jednak, że można powalczyć nawet na tak trudnym terenie.

Reklama

Podobnie jak Tomasz Hajto, Wieczorek stwierdził, że sędzia powinien chodzić bez ręki. - Tak zapewniał, że był faul Jarczyka na Cantoro, a jednak się pomylił - podkreślał Wieczorek.

- Drugi gol padł po naszym prostym błędzie. Podobne popełnialiśmy we wcześniejszych spotkaniach - analizował trener zabrzan. - Najpierw pomylił się Pawelec, a później Sławik. Mimo dwubramkowej straty, po przerwie podnieśliśmy się i byliśmy blisko zdobycia gola. Były sytuacje, był słupek. Wisła też zagrażała, bo my się otworzyliśmy.

Ryszard Wieczorek jest przekonany, że Górnik jest na dobrej drodze do zwycięstw. - Twierdzi pan, że nie mam takich armat, jakie miałem w Koronie Kielce - polemizował z INTERIA.PL. - Niech pan poczeka. Górnik ma być wielki za pięć lat. Wie pan ile to jest okresów przygotowawczych i jakich zawodników w tym czasie można znaleźć. Oczywiście nie jesteśmy Wisłą Kraków i nie stać nas na takie ruchy kadrowe, jakie ona przeprowadza, ale skromniejszymi środkami też się da coś zdziałać.

Michał Białoński, Kraków

***

Gorące spięcia pod bramką! Najciekawsze sytuacje! Kontrowersje Orange Ekstraklasy! Tylko u nas! Zobacz Magazyn Ligowy Skróty meczów możesz obejrzeć na naszych stronach, możesz też ściągnąć na telefon komórkowy!

Dowiedz się więcej na temat: Wisła | wieczorek

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje