• 1 .Zagłębie Lubin (14 pkt.)
  • 2 .Jagiellonia Białystok (13 pkt.)
  • 3 .Wisła Kraków (12 pkt.)
  • 4 .Lech Poznań (11 pkt.)
  • 5 .Legia Warszawa (10 pkt.)
  • 6 .Górnik Zabrze (9 pkt.)
  • 7 .Sandecja Nowy Sącz (8 pkt.)
  • 8 .Pogoń Szczecin (7 pkt.)

Gołoś: Ciężki początek już za nami

- To nie tak, że jesteśmy do niczego, bo nie wyszły na pierwsze trzy mecze. Prawda jest taka, że mieliśmy ciężki terminarz, a mocny Górnik dopiero się tworzy - powiedział portalowi INTERIA.PL pomocnik zabrzan Konrad Gołoś.

INTERIA.PL: Nie czujesz niesmaku, że wygraliście w derbach Śląska dzięki karnemu, którego być nie powinno?

Reklama

Konrad Gołoś, pomocnik Górnika: Nie wnikam w sprawy związane z sędziowaniem. Dla mnie najważniejszy jest wynik - pokonaliśmy Ruch w meczu, w którym ciążyła na nas ogromna presja. I tylko to się dla mnie liczy.

Wcześniej szło wam kiepściutko - trzy mecze i zero punktów.

- To wcale nie tak, że jesteśmy do niczego. Po prostu nasz zespół się dopiero tworzy, a na początku sezonu mieliśmy ciężki terminarz. Graliśmy przecież z Legią, Wisłą i Lechem. Pokonaliśmy Ruch i mam nadzieję, że nastąpił przełom. Teraz jedziemy po trzy punkty do Białegostoku. Później mamy trzy mecze u siebie, więc będzie okazja, żeby się wspiąć w górę tabeli.

Jak się czujesz w Zabrzu? Czy ta mieszanka rutyny z młodością będzie działała?

- Zostałem w Górniku świetnie przyjęty. Zarówno przez młodszych, jak i starszych chłopaków - Tomka Hajtę, Jurka Brzęczka i Krzyśka Bukalskiego. To profesjonaliście pełną gębą, super ludzie. Dzięki nim w Zabrzu jest mi naprawdę dobrze. W Wiśle porzyjaźniłem się z Kubą Błaszczykowski i dzięki niemu Jurka znałem już wcześniej (Brzęczek jest wujkiem Błaszczykowskiego - przyp. red.). Wydaje mi się, że się lubimy.

A jakie masz zdanie o trenerze Wieczorku?

- Kolejny profesjonalista. Zawsze przygotowany, zawsze chce iść do przodu, grać ofensywnie, zawsze o zwycięstwo. Jak najbardziej pozytywna postać.

Rozmawiał: Michał Białoński, INTERIA.PL

Dowiedz się więcej na temat: mecze

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje