Xu Jie w fazie pucharowej

Mistrzyni Polski Xu Jie odniosła dwa zwycięstwa i zapewniła sobie awans do fazy pucharowej turnieju kwalifikacyjnego w tenisie stołowym do igrzysk olimpijskich, który odbywa się w Nantes (Francja).

W drugiej serii środowych gier Xu pokonała Szwedkę Matildę Ekholm 4:0 (11:7, 11:7, 11:7, 11:9).

Reklama

Wicemistrzyni Polski - Natalia Partyka ma bilans 1-1. W wieczornym spotkaniu wygrała z Draganą Iveljić (Bośnia i Hercegowina) 4:0 (11:4, 11:3, 11:3, 11:9).

Dwóch porażek doznał niespodziewanie trzykrotny olimpijczyk Lucjan Błaszczyk. Po przegranej z Węgrem Danielem Zwicklem 3:4, uległ innemu niżej notowanemu pingpongiście - Szwedowi Paerowi Gerellowi 1:4 (6:11, 4:11, 4:11, 11:9, 8:11).

Błaszczyk, w przeciwieństwie do Daniela Góraka i Wang Zeng Yi, którzy mają na koncie po zwycięstwie i porażce, stracił szansę na awans do fazy pucharowej (kwalifikuje się po dwoje najlepszych z grupy), ale nie na wyjazd do Pekinu. W pierwszym etapie zawodów w Nantes "przepustkę" do Chin wywalczą cztery zawodniczki i tyle samo zawodników, a łącznie, po pięciu dniach zmagań - po 11.

Wyniki drugiej serii gier grupowych:

mężczyźni:

Grupa E:

Daniel Górak (Polska) - Damien Eloi (Francja) 1:4 (7:11, 11:8, 9:11, 9:11, 7:11)

3.4: Górak - Carlos Machado (Hiszpania)

Grupa F:

Lucjan Błaszczyk (Polska) - Paer Gerell (Szwecja) 1:4 (6:11, 4:11, 4:11, 11:9, 8:11)

3.4: Błaszczyk - Matiss Burgiss (Łotwa)

Grupa J:

Wang Zeng Yi (Polska) - Aleksandar Karakasević (Serbia) 1:4 (11:7, 7:11, 5:11, 7:11, 10:12)

3.4: Wang - Adam Robertson (W. Brytania)

kobiety:

Grupa C:

Natalia Partyka (Polska) - Dragana Iveljić (Bośnia i Hercegowina) 4:0 (11:4, 11:3, 11:3, 11:9)

3.4: Partyka - Tatiana Soroczyńska (Ukraina)

Grupa P:

Xu Jie (Polska) - Matilda Ekholm (Szwecja) 4:0 (11:7, 11:7, 11:7, 11:9)

3.4: Xu - Christina Fili (Grecja)

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Francja | nantes | awans

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje