Wielki sukces 16-latki

Ubiegłoroczna wicemistrzyni świata Chinka Li Xiaoxia przegrała z rodaczką Liu Shiwen 2:4 (11:7, 13:11, 6:11, 9:11, 9:11, 8:11) w 1/8 finału singla turnieju z cyklu ITTF Pro Tour tenisistek stołowych w stolicy Kataru - Dausze.

Wygrana 16-letniej Liu Shiwen jest niespodzianką, ale i zarazem potwierdzeniem jej ogromnych możliwości. Ta sama zawodniczka ograła Li Xiaoxia cztery miesiące temu w finale krajowych mistrzostw w Wuxi.

Kibice tenisa stołowego po raz pierwszy usłyszeli o Liu Shiwen w 2004 roku - najpierw w Funchal w Portugalii zdobyła złoty medal mistrzostw świata kadetek (Natalia Partyka zajęła piąte miejsce), a miesiąc później młodziutka Chinka wywalczyła cztery medale MŚJ w Kobe - złote w deblu, mikście i drużynowo oraz srebrny w singlu.

Na co dzień Liu Shiwen trenuje pod okiem Kong Linghui, mistrza olimpijskiego w singlu z Sydney.