Trener Kołeckiego otrzymał uprawnienia

Ministerstwo Sportu i Turystyki zatwierdziło wniosek Gruzina Ivana Grikourovi, indywidualnego szkoleniowca dwukrotnego wicemistrza olimpijskiego w podnoszeniu ciężarów w kategorii 94 kg Szymona Kołeckiego, i nadało mu uprawnienia trenerskie.

Grikourovi otrzymał także zgodę Ministra Sportu i Turystyki, na wniosek PZPC, na zatrudnienie na etacie trenerskim w Polskim Związku Podnoszenia Ciężarów.

Reklama

To nie pierwszy taki przypadek w polskim sporcie. Do startu na igrzyskach olimpijskich w Vancouver w ten sposób przygotowują się już w indywidualnym cyklu Adam Małysz, Justyna Kowalczyk i Tomasz Sikora.

Na początku maja MSiT oficjalnie wyraziło zgodę na indywidualny tok szkolenia dwukrotnego wicemistrza olimpijskiego w podnoszeniu ciężarów Szymona Kołeckiego. Wcześniej taką zgodę wydał PZPC. Szymon Kołecki wystąpił do władz związku o zgodę na indywidualny tok szkolenia, gdyż nie akceptuje nowego trenera kadry narodowej Mirosława Chorosia.

Aktualnie Ivan Grikourovi wraz z Szymonem Kołeckim przebywają na zgrupowaniu w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich we Władysławowie.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje