Tadeusz Błażusiak najlepszy w USA

Tadeusz Błażusiak (Nowy Targ) wygrał w hali w Las Vegas pierwszą eliminację mistrzostw Ameryki Północnej w endurocrossie. Zawodnik fabrycznego teamu KTM uzyskał najlepszy czas w kwalifikacjach, wygrał eliminacje, pewnie awansując do ścisłego finału.

Przez połowę dystansu, do czwartego okrążenia, prowadził nowotarżanin. Potem niespodziewanie potknął się na jednej z przeszkód. Podczas wybijania się do skoku przez basen z wodą doszło do awarii tylnego teleskopu.

Reklama

Błażusiak wpadł do wody, tracąc pozycję lidera na rzecz Amerykanina Dietricha. Do ostatnich metrów obaj zawodnicy zawzięcie ze sobą rywalizowali, a prowadzenie zmieniało się kilka razy.

Walka była tak ostra, iż Dietrich na jednym z zakrętów złamał dźwignię zmiany biegów w motocyklu Polaka, uniemożliwiając mu zmianę przełożeń. Metę zawodnicy minęli niemalże równocześnie. Dopiero po sprawdzeniu finiszu na komputerze okazało się, że Błażusiak był szybszy o kilka centymetrów.

"W tym roku poziom podniósł się niesamowicie. Musiałem sporo się napracować, by pokonać rywali. Trasa była bardzo szybka, preferowała umiejętności motocrossowe, co nie jest moją domeną" - powiedział Błażusiak.

Mistrzostwa Ameryki Północnej składają się z sześciu eliminacji. Na drugim miejscu w Las Vegas uplasował się Ricky Dietrich (Kawasaki), a na trzecim Mike Brown (KTM).

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: KTM | las vegas | USA | Tadeusz Błażusiak

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje