Szóste lokaty Mospinek i Dobrowolskiego

Justyna Mospinek (UKS Piątka Zgierz) i Rafał Dobrowolski (Stella Kielce) zajęli w Santo Domingo szóste miejsce w pierwszych tegorocznych zawodach łuczniczego Pucharu Świata w strzelaniu z łuku klasycznego.

Inauguracyjne zawody PŚ wygrali w konkurencji łuku klasycznego: Natalia Walejewa (Włochy) i Romain Girouille (Francja), natomiast w strzelaniu z łuku bloczkowego Brittany Lorenti i Braden Gellenthien (oboje USA).

Reklama

Mospinek zdobyła Puchar Świata wygrywając w Lozannie zawody finałowe. Dobrowolski to brązowy medalista ME 2008 i halowy wicemistrz świata 2009.

Wioleta Myszor (Łucznik Żywiec) była w Santo Domingo 18., natomiast Karina Lipiarska (Kmita Zabierzów) 26.

Drugi ze startujących w tych zawodach Polaków Damian Goły (Łucznik Żywiec), czwarty zawodnik marcowych halowych mistrzostw świata w Rzeszowie sklasyfikowany został na 19. miejscu, a kolega klubowy Dobrowolskiego Sebastian Bątor na 41.

Kolejne zawody PŚ odbędą się w Porecu (Chorwacja) 4-9 maja, Antalyi (Turcja) 2-7 czerwca i Szanghaju (Chiny) 4-9 sierpnia. Finał z udziałem najlepszych czwórek w stolicy Danii Kopenhadze 26 września.

Wyniki pojedynków finałowych w Santo Domingo:

strzelanie z łuku klasycznego

kobiety

o trzecie miejsce

Dola Banerjee (Indie) - Reena Kumari (Indie) 102:102 (w barażu 9:7 wygrała Dola Banerjee

finał

Natalia Walejewa (Włochy) - Alison Williamson (W.Brytania) 106:101

kolejność: 1. Natalia Walejewa (Włochy), 2.Alison Williamson (W.Brytania), 3. Dola Banerjee, 5. Reena Kumari, 6. Laishram Bombayla Devi (wszystkie Indie);

mężczyźni

o trzecie miejsce

Simon Terry (W.Brytania) - Marco Galiazzo (Włochy) 113:108

finał

Romain Girouille (Francja) - Crispin Duenas (Kanada) 112:107

klasyfikacja: 1. Roimain Girouille (Francja), 2. Crispin Duenas (Kanada),3. Simon Terry (W.Brytania), 4.Marco Galiazzo (Wlochy), 5. Mangal Singh Champia (Indie), 6. Rafał Dobrowolski(Polska)....19.Damian Go ly (Polska), 41.Sebastian Bątor (Polska);

strzelanie z łuku bloczkowego

kobiety

o trzecie

Diane Watson (USA) - Olga Bosch (Wenezuela) 116:112

finał

Brittany Lorenti - Jamie Van Natta (obie USA) 112:106

kolejność: 1. Brittany Lorenti, 2. Jamie Van Natta, 3. Diane Watson (wszystkie USA), 4. Olga Bosch (Wenezuela), 5. Ivana Buden (Chorwacja), 6. Almendra Ochoa (Meksyk);

mężczyźni

o trzecie

Peter Elzinga (Holandia) - Rigoberto Hernandez (Salwador) 117:115

finał

Braden Gellenthien (USA) - Patrizio Hofer (Szwajcaria) 113:112

kolejność: 1. Braden Gellenthien (USA), 2. Patrizio Hofer (Szwajcaria), 3. Peter elzinga (Holandia), 4. Rogoberto Hernandez (Salwador), 5. Martin Damsbo (Dania), Chungda Sherpa Indie) i Reo Wilde (USA).

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Francja | Domingo | Santo Domingo | Włochy | zawody | finał | Indie | lokaty | USA | Rafał Dobrowolski

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama