Świetny Bjoerndalen, Sikora 15.

Tomasz Sikora zajął 15. miejsce w biegu pościgowym na dystansie 12.5 km biathlonowego Pucharu Świata w szwedzkim Oestersund. Wygrał znakomity Norweg Ole Einar Bjoerndalen.

Drugi linię mety minął Francuz Vincent Defrasne, a trzeci miejsce zajął Rosjanin Iwan Czerezow.

Naszemu najlepszemu biathloniście nie udało się obronić 9 miejsca ze biegu sprinterskiego. Sikora popełnił na strzelnicy trzy błędy i przybiegł na metę z ponad minutową stratą do zwycięzcy. O miejscu Polaka zadecydowało zwłaszcza drugie strzelanie (dwa pudła).

Drugi z Polaków, który po sobotnim sprincie zakwalifikował się do biegu pościgowego Wiesław Ziemianin był 54.

Po niedzielnym zwycięstwie Bjoerndalen został liderem klasyfikacji generalnej PŚ. Sikora zajmuje 11 lokatę.

O godzinie 14.00 rozpocznie się bieg pościgowy pań z udziałem Magdaleny Gwizdoń.