Strzeleckie MŚ: 38 reprezentantów Polski wystartuje w Monachium

38 zawodników i zawodniczek liczy reprezentacja Polski na zbliżające się strzeleckie mistrzostwa świata w Monachium. Obecność na otwarciu imprezy w centrum miasta zapowiedzieli przewodniczący MKOl Jacques Rogge i jego zastępca Thomas Bach.

"Mistrzostwa świata w Monachium będą pierwszą okazją zdobycia kwalifikacji na igrzyska olimpijskie w Londynie w 2012 roku. Kolejnymi natomiast będą zawody Pucharu Świata, przyszłoroczne mistrzostwa Europy w karabinie i pistolecie w Brescii, w strzelaniach kulowych i rzutkach w Belgradzie oraz MŚ w rzutkach, których organizatorem jest także Belgrad" - powiedziała dyrektor sportowy Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego Jolanta Tołczyk.

Reklama

W reprezentacji Polski znalazło się 20 seniorów i 18 juniorów.

W sumie w czasie MŚ w stolicy Bawarii przydzielonych zostanie 69 kwalifikacji dla krajów, 41 w konkurencjach mężczyzn oraz 28 w kobiecych. W Londynie na starcie rywalizacji o medale stanie 390 olimpijczyków.

W poprzednich mistrzostwach świata w Zagrzebiu w 2006 roku jedyny medal dla Polski, srebrny zdobyła Sylwia Bogacka w strzelaniu z karabinu (trzy postawy), 3x20 strzałów.

Liczba kwalifikacji olimpijskich w Monachium:

mężczyźni

karabin (trzy postawy) 1-5

karabin dowolny leżąc 1-5

karabin pneumatyczny 1-6

pistolet dowolny 1-4

pistoletr pneumatyczny 1-6

pistolet szybkostrzelny 1-2

trap 125 1-5

trap podwójny 150 1-3

skeet 125 1-5

kobiety

karabin (trzy postawy) 1-5

karabin pneumatyczny 1-6

pistolet pneumatyczny 1-6

pistolet sportowy 1-5

trap 75 1-3

skeet 75 1-3

Skład reprezentacji Polski na MŚ w Monachium (31 lipca - 10 sierpnia):

kobiety

karabin: Sylwia Bogacka (Gwardia Zielona Góra), Agnieszka Nagay (Orzeł Łódź), Karolina Kowalczyk, Renata Mauer-Różańska (obie Śląsk Wrocław), Joanna Nowakowska (Zawisza Bydgoszcz), Alicja Ziaja (AZS Częstochowa)

pistolet: Sławomira Szpek (Flota Gdynia), Mirosława Sagun-Lewandowska (Gryf Słupski Słupsk), Martyna Piersiak (Agat Złotoryja), Sandra Stankiewicz, Agnieszka Korejwo (obie Flota Gdynia)

skeet: Agnieszka Sieracka (Śląsk Wrocław), Joanna Włodarczyk (Zawisza Bydgoszcz)

mężczyźni

karabin: Dawid Migała (Grunwald Poznań)

pistolet: Wojciech Knapik (Zawisza Bydgoszcz), Adam Mikołajczyk (Śląsk Wrocław), Tomasz Wawrzonowski (Społem Łódź), Piotr Daniluk, Radosław Podgórski (obaj Flota Gdynia)

skeet: Andrzej Głyda (Śląsk Wrocław)

juniorki

karabin: Ewa Flak (Społem Łódź), Żaneta Iwaszuk (Kaliber Białystok), Paula Wrońska (Lider Lębork)

pistolet: Karolina Baszeń (Hamer Kozienice), Katarzyna Dubicka (Gwardia Zielona Góra), Justyna Sienkiewicz (Kaliber Białystok), Dominika Bartosz (Lesna Leszno)

skeet: Aleksandra Jarmolińska (Śląsk Wrocław), Natalia Gołda, Natalia Szamrej (obie Wawel Kraków)

juniorzy

karabin:Tomasz Bartnik (Legia Warszawa), Bartosz Jasiecki (Zawisza Bydgoszcz), Paweł Pietruk (Kaliber Białystok), Daniel Czerwiński (Zawisza Bydgoszcz)

pistolet: Tomasz Pałamarz (Śląsk Wrocław), Damian Klimek (Flota Gdynia), Kamil Lutowski (Zawisza Bydgoszcz)

trap: Krzysztof Radzimski (Bock Rawicz)

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje