Sobieraj wywalczył brązowy medal

Adam Sobieraj (Grunwald Poznań) zdobył brązowy medal zapaśniczych mistrzostw Europy w stylu wolnym w wadze 66 kg. Bartłomiej Bartnicki (Górnik Łęczna) - w 120 kg przegrał walkę o miejsce na podium i zajął piątą pozycję.

W pojedynku o brązowy medal Sobieraj pokonał Mołdawianina Vladimira Gotisana 2:1. To pierwszy medal reprezentanta Polski w ME od 2006 roku, kiedy trzecie miejsce przypadło w Moskwie Krystianowi Brzozowskiemu.

Reklama

W drodze na podium Polak zwyciężył Yasina Bolata (Turcja), Dzmitrija Siwakowa (Białoruś) i Dejana Mitrova (Macedonia) 2:1, a w półfinale przegrał z Żabraiłem Hasanowem (Azerbejdżan) 0:2.

Z kolei droga Bartnickiego do walki o brąz wiodła przez repesaże, gdyż w pierwszej rundzie uległ Rosjaninowi Biljalowi Machowowi, który dotarł do finału i "otworzył" Polakowi drogę do podium. W walce o brąz Bartnicki nie sprostał Białorusinowi Aleksiejowi Szemarowowi. Nie zdobył punktu technicznego i przegrał w rundach 0:2 (0:3, 0:2).

Nie powiodło się dwóm pozostałym podopiecznym trenera Marka Garmulewicza: Adrianowi Hajdukowi (Slavia Ruda Śląska) w kat. 55 kg oraz Radosławowi Mazurkiewiczowi (Górnik Łęczna) - 84 kg. Obaj zostali wyeliminowani z turnieju po porażkach, odpowiednio, z Sezarem Akgulem (Turcja) i Bułgarem Michaiłem Ganewem Petrowem.

Mazurkiewicz sklasyfikowany został w gronie 18 zawodników na 13., natomiast Hajduk na 14., przedostatnim miejscu.

W środę, drugim i ostatnim dniu ME "wolniaków", wystąpią pozostali reprezentanci Polski: Adam Blok (Grunwald Poznań) - 60 kg oraz jego kolega klubowy Radosław Baran - 96 kg.

Wyniki pierwszego dnia ME-2010:

waga 55 kg

finał

Machmud Magomedow (Azerbejdżan) - Radosław Marinow Welikow (Bułgaria) 2:1

o brązowe medale

Marcel Ewald (Niemcy) - Andrei Dukov (Rumunia) 2:1

Wiktor Lebiediew (Rosja) - Jurij Ledieniew (Ukraina) 2:0

klasyfikacja

1. Machmud Magomedow (Azerbejdżan)

2. Radosław Welikow (Bułgaria)

3. Marcel Ewald (Niemcy)

. Wiktor Lebiediew (Rosja)

5. Andrei Dukov (Rumunia)

. Jurij Ledieniew (Ukraina)

..

14. Adrian Hajduk (Polska)

waga 66 kg

finał

Żabraił Hasanow (Azerbejdżan) - Magomedmurat Gadżijew (Rosja) 2:1

o brązowe medale

Otar Tusziszwili (Gruzja) - Ismail Emin Redżep (Bułgaria) 2:0

Adam Sobieraj (Polska) - Vladimir Gotisan (Mołdawia) 2:1

klasyfikacja

1. Żabraił Hasanow (Azerbejdżan)

2. Magomedmurat Gadżijew (Rosja)

3. Adam Sobieraj (Polska)

. Otar Tusziszwili (Gruzja)

5. Ismail Emin Redżep (Bułgaria)

. Vladimir Gotisan (Mołdawia)

waga 84 kg

finał

Anzor Uriszew (Rosja) - Szarif Szarifow (Azerbejdżan) 2:0

o brązowe medale

Stefan Gheorghita (Rumunia) - Dejan Bogdanov (Macedonia) 2:1

Michaił Ganew Petrow (Bułgaria) - Anthony Olamide Fasugba jr (Włochy) 2:1

klasyfikacja

1. Anzor Uriszew (Rosja)

2. Szarif Szarifow (Azerbejdżan)

3. Stefan Gheorghita (Rumunia)

. Michaił Ganew Petrow (Bułgaria)

5. Dejan Bogdanov (Macedonia)

. Anthony Olamide Fasugba junior (Włochy)

..

13. Radosław Mazurkiewicz (Polska)

waga 120 kg

finał

Biljal Machow (Rosja) - Fatih Cakiroglu (Turcja) 2:1

o brązowe medale

Aleksiej Szemarow (Białoruś) - Bartłomiej Bartnicki (Polska) 2:0

Dymitar Angełow Kumczew (Bułgaria) - Iwan Iszczenko (Ukraina) 2:0

klasyfikacja

1. Biljal Machow (Rosja)

2. Fatih Cakiroglu (Turcja)

3. Aleksiej Szemarow (Białoruś)

. Dymitar Angełow Kumczew (Bułgaria)

5. Bartłomiej Bartnicki (Polska)

. Iwan Iszczenko (Ukraina)

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje