Snowboardowy PŚ: Ligocka 3. w klasyfikacji generalnej

Paulina Ligocka zajęła 5 miejsce w finałowych zawodach Pucharu Świata w Arosie. Wygrała Szwedka Anna Olofsson.

Dzięki tej lokacie Polka uplasowała się na trzeciej pozycji w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2002/2003 w halfpipe!

O awansie do finału w Szwajcarii zdecydował w przypadku Pauliny Ligockiej perfekcyjny drugi przejazd eliminacyjny, za który reprezentantka CCS Cieszyn otrzymała 37,3 punktu i zdecydowanie pokonała konkurentki.

Polka znalazła się w doborowej grupie zawodniczek obok Szwajcarki Fabienne Reuteler - brązowej medalistki MŚ w Kreischbergu, Adrei Schuler (SUI), Manueli Lary Pesco (SUI), srebrnej z Kreischbergu Nicoli Pederzolli (AUT) i Szwedki Anny Olofsson. Marcelina Frycz (BSS Bielsko-Biała/SMS Szczyrk) uplasowała się na 22 pozycji.

Mateusz Ligocki awans wywalczył także w drugim przejeździe eliminacyjnym ( 36,4 pkt). Jego młodszy brat Michał (CCS Cieszyn) był blisko finałowej rozgrywki tracąc do dziesiątego miejsca , ostatniego premiowanego awansem do finału, zaledwie 0,9 pkt. Ostatecznie zawodnik cieszyńskiego CCS uplasował się na 13 miejscu. Zajmując siódme miejsce w finale Mateusz Ligocki zanotował najlepszy występ w zawodach halfpipe Pucharu Świata w tym sezonie. Zawody w Arosie wygrał Szwajcar Sergio Berger.

Posłuchaj co o udanym sezonie Pauliny powiedział jej trener z kadry freestylowej Szymon Fabrowicz