Snowboardowy PŚ: Jagna 7. w Landgraaf

Jagna Kolasińska-Marczułajtis zajęła 7. miejsce w slalomie równoległym w Pucharze Świata Nokia FIS rozegranym w holenderskiej miejscowości Landgraaf.

W trzecim tegorocznym starcie pucharowym reprezentantka AZS AWF Kraków Zakopane po raz trzeci uplasowała się w czołowej ósemce zawodów.

Do rozgrywki finałowej Jagna awansowała z ósmym czasem eliminacji trafiając w pierwszym pojedynku 1/8 na reprezentantkę gospodarzy Nicolien Sauerbreij. Holenderce nie pomógł żywiołowy doping publiczności zgromadzonej w hali w Laangraff - Polka pojechała znakomicie zwyciężając w obu przejazdach.

Walka o półfinał miała niezwykle dramatyczny przebieg. Rywalką Kolasińskiej-Marczułajtis była w tej fazie Mistrzyni Świata w PSL Ursula Bruhin. Szwajcarka wygrała pierwszy przejazd o 10 setnych sekundy. W drugim przejeździe losy awansu ważyły się do ostatniej bramki. Polka jechała znakomicie i pierwsza "przecięła" fotocelę, ale do awansu zabrakło 2 setnych sekundy.

Po sukcesie w Hoandii Jagna Kolasińska-Marczułatis awansowała na szóste miejsce w klasyfikacji Pucharu Świata Nokia Fis sezonu 2003/2004. Prowadzi - dzisiaj druga - Ursula Bruhin.

- W hali jeździ się znakomicie, płaski stok preferuje zawodniczki jeżdżące technicznie. Czułam się bardzo dobrze, a walce o "czwórkę"zabrakło troszkę szczęścia - powiedziała po zawodach Jagna Kolasińska-Marczułajtis.