Snowboardowe MP: Złoto dla Jagny

W środę w Białce Tatrzańskiej zakończyły się zawody snowboardowych Międzynarodowych Mistrzostw Polski w slalomie gigancie równoległym. W kategorii kobiet złoty medal zdobyła Jagna Marczułajtis (AZS AWF Kraków Zakopane). Wśród mężczyzn najlepszy był Czech Petr Sindelar.

"Zawody same w sobie były fajne. Przyjechało kilka zawodniczek zza granicy co urozmaiciło imprezę" - oceniła zwyciężczyni klasyfikacji międzynarodowej MP, Jagna Marczułajtis.

Reklama

"Dobrze by było, gdyby na polskich zawodach częściej pojawiali się snowboardziści spoza kraju, to sprawia że rywalizacja jest ciekawsza. Slalom był dobrze ustawiony, pozwalał na rytmiczną jazdę mimo ciężkiego, mokrego śniegu" - dodała Jagna.

"Slalom był dobry, dosyć wymagający. Podczas trwania zawodów na trasie zaczęły robić się dziury co znacznie utrudniło jazdę. Rano była świetna, słoneczna pogoda, która po południu niestety się popsuła" - powiedział po zawodach Łukasz Hoły, obecny mistrz Polski.

Jutro rano rozpocznie się drugi dzień zawodów. Tym razem zawodnicy będą rywalizowali w konkurencji slalom równoległy (PSL).

Wyniki:

Kobiety (klasyfikacja międzynarodowa):

1. Jagna Marczułajtis (AZS AWF Kraków Zakopane)

2. Anke Karstens (Niemcy)

3. Blanka Isielonis (AWF Katowice)

Kobiety (klasyfikacja krajowa):

1. Jagna Marczułajtis

2. Blanka Isielonis (AWF Katowice)

3. Małgorzata Kukucz (AZS AWF Kraków Zakopane)

Mężczyźni (klasyfikacja międzynarodowa):

1. Petr Sindelar (Czechy)

2. Łukasz Hoły (Dawidek Team)

3. Artur Rajewski (Malta Ski Poznań)

Mężczyźni (klasyfikacja krajowa):

1. Łukasz Hoły

2. Artur Rajewski

3. Mateusz Adamski (UKS Beskidy)

Informacja prasowa

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje