Sikora tuż za podium w klasyfikacji generalnej

Zwycięstwem Norwega Ole Einara Bjoerndalena zakończył się bieg ze startu wspólnego na 15 km w Oslo-Holmenkollen, który był ostatnią konkurencją biathlonowego Pucharu Świata w sezonie 2005/2006.

Czterokrotny mistrz olimpijski z Salt Lake City tym samym przypieczętował swój sukces w klasyfikacji końcowej PŚ.

Bjoerndalen wyprzedził w niedzielę Czecha Romana Dostala i Rosjanina Siergieja Rożkowa. Tomasz Sikora (Dynamit Chorzów) tym razem słabiej strzelał i ostatecznie zajął 15. pozycję.

Bjoerndalen wyprzedził w niedzielnym biegu Czecha Romana Dostala i Rosjanina Siergieja Rożkowa. Było to 63. zwycięstwo w karierze i ósme w tym sezonie w zawodach Pucharu Świata Norwega, który obronił trofeum.

W klasyfikacji końcowej biegu ze startu wspólnego polski biathlonista zajął trzecie miejsce, ustępując jedynie Bjoerndalenowi i Poiree.

Sikora, który w Turynie wywalczył w tej konkurencji srebrny medal, zaprzepaścił szanse na wyższą pozycję podczas drugiej wizyty na strzelnicy, kiedy to spudłował aż cztery razy. W tym momencie spadł niemal na koniec stawki, jednak potem strzelał już bezbłędnie, znakomicie biegł i udało mu się wyprzedzić kilkunastu rywali, dzięki czemu obronił znakomite czwarte miejsce w klasyfikacji końcowej PŚ.

W poprzednim sezonie biathlonista z Wodzisławia Śląskiego był 12., ale wtedy w osiągnięciu lepszych rezultatów przeszkodziła mu kontuzja.

Wyniki ostatnich zawodów sezonu 2005/06:
1. Ole Einar Bjoerndalen (Norwegia) - 39.01,7 (2 karne rundy)
2. Roman Dostal (Czechy)               - 12,1 (2)
3. Siergiej Rożkow (Rosja)             - 14,1 (0)
4. Carl-Johan Bergman (Szwecja)        - 32,3 (2)
5. Emil Svendsen (Norwegia)            - 37,1 (2)
6. Stian Eckhoff (Norwegia)            - 37,5 (2)
7. Maksim Czudow (Rosja)               - 49,8 (4)
8. Christoph Sumann (Austria)          - 1.06,3 (2)
9. Ricco Gross (Niemcy)                - 1.13,7 (2)
10. Iwan Czerezow (Rosja)              - 1.13,8 (3)
..
15. Tomasz Sikora (Polska)             - 1.44,2 (5)