Sikora na Arena auf Schalke

Tomasz Sikora i Magdalena Gwizdoń po raz pierwszy wystąpią w jednej drużynie, a będzie to miało miejsce we wtorek na Arena auf Schalke w Gelsenkirchen, gdzie odbędą się pokazowe zawody w biathlonie.

W imprezie startują duety żeńsko-męskie i po raz pierwszy została zaproszona polska para. Na stadionie, gdzie rozgrywają swoje mecze piłkarze Schalke, biathloniści rywalizować będą na trasie długości 15 kilometrów z czternastoma strzelaniami.

Reklama

- Dla mnie to będzie bardzo ciężkie, bo nie lubię strzelać po biegu na krótkiej pętli. Na treningu nie bardzo mi to wychodzi, a robimy zwykle takie sprawdziany tuż przed inauguracją zimowego sezonu - powiedział Sikora w "Super Expressie".

- W takich zawodach wszystko rozgrywa się na strzelnicy. Przed obecną zimą bardzo dużo ćwiczyłem z karabinem i mam nadzieję, że utrzyma się moja dobra forma strzelecka z pierwszej części sezonu - podkreślił nasz najlepszy biathlonista.

Obok polskiego duetu na Arena auf Schalke wystąpią m.in.: Norwegowie Eikeland i Bjoerndalen, Białorusini Zubriłowa i Draczew, Rosjanie Zajcewa i Rożkow czy Niemcy Wilhelm i Gross.

INTERIA.PL/Super Express
Dowiedz się więcej na temat: Magdalena Gwizdoń | Arena | sikora

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje