Sikora czternasty

Tomasz Sikora zajął 14. miejsce w biegu sprinterskim na dystansie 10 km biathlonowego Pucharu Świata, który odbył się w norweskim Beitostolen. Bezkonkurencyjny okazał się reprezentant gospodarzy Ole Einar Bjoerndalen.

Bjoerndalen zaprezentował znakomitą formę biegową w inauguracyjnych zawodach. Norweg mimo jednego błędu na strzelnicy wyprzedził drugiego na mecie Rosjanina Nikołaja Krugłowa o 18 sekund. Rosjanin był na strzelnicy bezbłędny.

Trzecie miejsce zajął ubiegłoroczny triumfator klasyfikacji generalnej PŚ Francuz Raphael Poiree.

Sikora mówił w wywiadach przed rozpoczęciem sezonu, że w trakcie przygotowań dużo czasu poświęcił treningowi strzeleckiemu. Opłaciło się! Na strzelnicy w Beitostolen zawodnik Dynamitu Chorzów nie pomylił się ani razu, co jest dobrym prognostykiem przed kolejnym zawodami. Nasz najlepszy biathlonista stracił sporo w biegu, ale jak sam zapowiadał jeszcze nie jest w najwyższej dyspozycji biegowej. Sikora stracił do zwycięzcy ponad minutę.

Pozostali nasi zawodnicy zajęli odległe lokaty. Wiesław Ziemianin uplasował się na 79. miejscu, Michał Piecha był 90., a Grzegorz Bodziana 103.