Sikora 3. w Holmenkollen

Tomasz Sikora świetnie spisał się w biegu indywidualnym na dystansie 20 km biathlonowego Pucharu Świata rozgrywanego w norweskim Holmenkollen. Polak zajął trzecie miejsce przegrywając tylko z Niemcem Svenem Fischerem i Norwegiem Ole Einarem Bjoerndalenem.

Sikora, podobnie jak zwycięzca, nie pomylił się ani razu na strzelnicy. Wicemistrz świata w tej konkurencji stracił do Fischera nieco ponad minutę. Bjoerndalen mimo, że popełnił dwa błędy na strzelnicy rewelacyjnie pobiegł i wyprzedził naszego zawodnika o 15 sekund.

To drugie podium dla Polski w dzisiejszym dniu. Wcześniej również trzecie miejsce zajęła w biegu indywidualnym Magdalena Gwizdoń.

20 km to koronny dystans urodzonego 21 grudnia 1973 roku w Wodzisławiu Śląskim Sikory. W 1995, we włoskiej Anterselvie, sprawił sensację zdobywając złoty medal mistrzostw świata. Na kolejny medal MŚ w tej samej konkurencji - tym razem srebrny - polski biathlonista musiał czekać dziewięć lat.

Poprzedni sezon był bardzo udany dla Sikory. Oprócz tytułu wicemistrza świata na 20 km w Oberhofie plasował się w czołówce zawodów PŚ i w końcowej klasyfikacji generalnej zajął siódmą pozycję.

Wyniki biegu indywidualnego (20 km, 4 strzelania):

1. Sven Fischer (Niemcy)                - 50:52,1 (0)
 2. Ole Einar Bjoerndalen (Norwegia) - strata 49,3 (2)
 3. Tomasz Sikora (Polska)                - 1.05,1 (0)
 4. Iwan Czeresow (Rosja)                 - 1.07,6 (0)
 5. Raphael Poiree (Francja)              - 1.31,8 (1)
 6. Michael Greis (Niemcy)                - 1.34,1 (0)
 7. Nikołaj Krugłow (Rosja)               - 2.02,3 (0)
 8. Stian Eckhoff (Norwegia)              - 2.02,7 (2)
 9. Siergiej Czepikow (Rosja)             - 2.06,1 (0)
10. Andreas Birnbacher (Niemcy)           - 2.19,7 (1)
..
80. Grzegorz Bodziana (Polska)            - 9.05,9 (4)
82. Wiesław Ziemianin (Polska)            - 9.12,7 (5)
85. Michał Piecha (Polska)                - 9.25,7 (6)