Rajd Meksyku: Loeb na prowadzeniu

Mistrz świata Francuz Sebastien Loeb (Citreon C4) zdecydowanie prowadzi po drugim dniu Rajdu Meksyku, trzeciej eliminacji mistrzostw świata. O ponad minutę wyprzedza Australijczyka Chrisa Atkinsona (Subaru Impreza) oraz o ponad dwie minuty Fina Jari-Matti Latvalę (Ford Focus).

Bardzo dobrze spisuje się Michał Kościuszko (Suzuki Swift), startujący z pilotem Maciejem Szczepaniakiem. Polska załoga, mimo problemów technicznych, utrzymała w klasyfikacji generalnej 11. miejsce. W rywalizacji juniorów Kościuszko jest trzeci.

Reklama

"Pierwsza pętla była dla nas bardzo udana. Skutecznie zaatakowaliśmy. Kolejne trzy odcinki specjalne nie przebiegały już po naszej myśli. Silnik zaczął się niepokojąco przegrzewać ? temperatura przekraczała 115 stopni. Jak dowiedzieliśmy się później od inżyniera, komputer zareagował na to wejściem w tryb awaryjny, co znacząco obniżyło moc jednostki napędowej. Robiłem co mogłem, aby czasy były jak najlepsze, niestety dodatkowo szwankować zaczęło także sprzęgło. Szczęśliwie dotarliśmy do serwisu" - ocenił Kościuszko.

"Straty czasowe, które ponieśliśmy podczas drugiej pętli, praktycznie wykluczyły nas w rywalizacji o wyższe miejsce. Z drugiej strony, mamy sporą przewagę nad goniącymi nas rywalami. Zdajemy sobie sprawę z tego, że mamy teraz znacznie więcej do stracenia niż do zyskania. Postaramy się oczywiście pojechać szybko, ale na tyle rozsądnie, aby na mecie cieszyć się z dobrego miejsca i cennych punktów" - dodał Kościuszko.

Klasyfikacja po drugim etapie:

1. Sebastien Loeb (Francja/Citroen C4) - 3:08.39,8

2. Chris Atkinson (Australia/Subaru Impreza) strata 1.01,4

3. Jari-Matti Latvala (Finlandia/Ford Focus) 2.06,4

4. Henning Solberg (Norwegia/Ford Focus) 3.51,6

5. Mikko Hirvonen (Finlandia/Ford Focus) 4.07,5

6. Matthew Wilson (W.Brytania/Ford Focus) 6.10,6

..

11. Michał Kościuszko (Polska/Suzuki Swift) 25.03,4

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje