PŚ w strzelectwie: Bogacka druga w finale karabinu trzy postawy

Sylwia Bogacka (Gwardia Zielona Góra) zajęła w Bangkoku drugie miejsce w finale zawodów strzeleckiego Pucharu Świata w konkurencji karabinu na 50 m z trzech postaw. Przegrała z Czeszką Adelą Sykorovą różnicą 3,6 pkt.

Polka w tej konkurencji była czwarta w igrzyskach w Londynie, a Sykorova wywalczyła brązowy medal.

Bogacka, srebrna medalistka olimpijska w strzelaniu z karabinu pneumatycznego na 10 m, po eliminacjach była druga, ale przegrywała z Czeszką o siedem punktów. W finale jednak uzyskała drugi rezultat - 100,7. Lepiej od niej w tej fazie strzeliły tylko trzecia w końcowej klasyfikacji Chinka Li Du - 101,8 i Austriaczka Stephanie Moser - 101,5.

Wyniki pierwszego dnia finału PŚ:

kobiety

karabin 50 m trzy postawy (3x20 strzałów)

1. Adela Sykorova (Czechy)            684,3 (587+97,3)

2. Sylwia Bogacka (Polska)            680,7 (580+100,7)

3. Li Du Chiny (Chiny)                679,8 (578+101,8)

pistolet szybkostrzelny 25 m

1. Jangmi Kim (Korea Płd.)            793,2 (588+205,2)

2. Munchbajar Dorżsuren (Mongolia)    791,3 (591+200,3)

3. Ying Chen (Chiny)                  790,3 (583+207,3)

mężczyźni

pistolet 50 m

1. Tian Zhang (Chiny)                 664,9 (565+99,9)

2. Tomoyuki Matsuda (Japonia)         661,0 (566+95,0)

3. Leonid Jekimow (Rosja)             659,1 (562+97,1)

karabin 50 m leżąc

1. Rajmond Debevec (Słowenia)         699,9 (596+103,9)

2. Marcel Buerge (Szwajcaria)         699,1 (596+103,1) w barażu wygrał Szwajcar 10,6:10,4

3. Valerian Sauveplane (Francja)      699,1 (595+104,1)