PŚ szablistek: Aleksandra Socha 5. w Lamezia Terme

Aleksandra Socha (AZS AWF Warszawa) zajęła piąte miejsce w zawodach Pucharu Świata Grand Prix FIE szablistek we włoskiej miejscowości Lamezia Terme. W ćwierćfinale przegrała z późniejszą triumfatorką, Amerykanką Rebeccą Ward 13:15.

W 1/16 finału Ward wygrała z inną reprezentantką Polski - Ireną Więckowską (AZS AWF Warszawa) 15:9. W finale pokonała Rosjankę Jekateriną Diaczenko 15:12.

W niedzielę w Lamezia Terme odbędzie się turniej drużynowy.

Ward - Diaczenko 15:12

Końcowa kolejność: 1. Ward, 2. Diaczenko, 3. Nieczakewa, Perrus, 5. Socha, 6. Lee, 7. Vergne, 8. Mary.

Miejsca pozostałych Polek: 27. Irena Więckowska, 34. Bogna Jóźwiak (OŚ AZS Poznań), 63. Anna Ciwoniuk (UKS 13 Białystok), 65. Marta Wątor (TMS Sosnowiec), 85. Izabela Sajewicz (AZS AWF Warszawa), 106. Katarzyna Karpińska (KKSz Konin).

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Francja | Warszawa | AWF | azs awf warszawa | Aleksandra Socha