PŚ Maribor - slalom: Zwycięstwo Paerson

Mistrzyni świata Szwedka Anja Paerson wygrała slalom zaliczany do klasyfikacji Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim, który odbył się w niedzielę w słoweńskim Mariborze.

Paerson uzyskała łączny czas dwóch przejazdów 1.41,14 s i wyprzedziła Francuzkę Laure Pequegnot o 0,08 s i Szwajcarkę Sonję Nef o 1,49 s. Szwedka wygrała cztery ostatnie zawody slalomu. 9 grudnia stanęła ona na najwyższym stopniu podium we włoskim Sestriere, 29 grudnia powtórzyła ten sukces w austriackim Linzu, a 5 stycznia była pierwsza w Mariborze. Obecnie Paerson prowadzi w klasyfikacji generalnej PŚ i w klasyfikacji slalomu. Katarzyna Karasińska, jedyna reprezentantka Polski startująca w Słowenii, w pierwszym przejeździe uplasowała się na 52. pozycji i nie zakwalifikowała się do finałowej próby. Karasińskiej udało się wyprzedzić, podobnie jak dzień wcześniej, jedynie cztery rywalki.