Polki tuż za podium

Litwinka Laura Asadauskaite wygrała zawody Pucharu Świata w pięcioboju nowoczesnym w węgierskim Szekesfehervar. Sylwia Czwojdzińska zajęła czwarte miejsce, a piąta była Paulina Boenisz. Polki triumfowały w klasyfikacji drużynowej.

Indywidualnie na drugiej lokacie uplasowała się mistrzyni świata, Francuzka Amelie Caze, której do zwycięstwa zabrakło 64 pkt.

Dopiero 14. miejsce zajęła mistrzyni olimpijska z Pekinu, Niemka Lena Schoeneborn, a srebna medalistka tych igrzysk, Brytyjka Heather Fell była dziesiąta.

25-letnia Asadauskaite znakomicie spisuje się w tym sezonie. W inauguracyjnych zawodach PŚ w Meksyku była druga, a kolejne zawody tego cyklu w Kairze - wygrała.