Pierwsze zwycięstwo Polaków

Reprezentacja Polski w hokeju na trawie pokonała Szwajcarię 3:2 (0:2) w trzecim spotkaniu turnieju kwalifikacyjnego do IO w Pekinie. To pierwsze zwycięstwo Polaków w zawodach rozgrywanych w japońskiej Kakamigaharze.

Mecz ułożył się fatalnie dla Polaków, którzy mimo wyraźnej przewagi, przegrywali po niespełna 20 minutach już 0:2. Podopieczni Macieja Matuszyńskiego grali wyjątkowo nieskutecznie, ale też znakomicie w bramce Szwajcarii spisywał się Patrick Egloff.

Szybko zdobyty gol kontaktowy po przerwie uskrzydlił "biało- czerwonych". W 51 min. Polakom wreszcie udało się wykorzystać krótki róg i Tomasz Dutkiewicz doprowadził do remisu. Potem oba zespoły poszły na wymianę ciosów, a bliżsi zdobycia bramki byli Szwajcarzy. Trzy minuty przed zakończeniem po precyzyjnym podaniu Marcina Strykowskiego, Tomasz Choczaj zdobył bramkę na wagę pierwszego zwycięstwa w turnieju.

Wygrana nad Szwajcarami daje polskim hokeistom cień szansy na zajęcie miejsca w czołowej dwójce turnieju. Dwie najlepsze drużyny zagrają w niedzielę w finale, a jego zwycięzca pojedzie na igrzyska do Pekinu. Polacy muszą jednak pokonać reprezentacje Włoch (w czwartek) i Niemiec (w sobotę), a także liczyć na korzystne wyniki w innych spotkaniach.

Środa jest dniem wolnym w turnieju.

Wyniki 3. dnia turnieju:

Polska - Szwajcaria 3:2 (0:2)

Bramki: dla Polski - Marcin Strykowski (38), Tomasz Dutkiewicz (51-kr. róg), Tomasz Choczaj (67); dla Szwajcarii - Philip Keller (10-kr. róg), Thomas Gwahiler (19).

Japonia - Włochy 5:1 (3:1)

Niemcy - Malezja 3:0 (1:0)

Tabela: mecze pkt bramki

1. Niemcy 3 9 21:0

2. Japonia 3 9 13:3

3. Malezja 3 4 6:8

4. Polska 3 3 5:10

5. Włochy 3 1 5:17