Nerwowe załamanie słynnej panczenistki

Znakomita niemiecka łyżwiarka szybka Claudia Pechstein miała załamanie nerwowe i jest pod opieką specjalistów. Pięciokrotna mistrzyni olimpijska odbywa karę dwuletniego zawieszenia za doping.

Menedżer 38-letniej panczenistki Ralf Grengel ujawnił na łamach dziennika "Bild", że Pechstein leczy się z depresji u psychologów.

Reklama

Znajomi słynnej niemieckiej sportsmenki uważają, że wpływ na jej stan zdrowia psychicznego mają wydarzenia z ostatnich kilkunastu miesięcy.

W lutym 2009 roku Pechstein została oskarżona o stosowanie dopingu przez Międzynarodową Unię Łyżwiarską (ISU) i zawieszona na dwa lata. Zapowiedziała, że wróci do rywalizacji na torach.

Niedawno Pechstein, zatrudniona w stopniu sierżanta w policji federalnej, otrzymała wezwanie od ministra spraw wewnętrznych Niemiec Thomasa de Maiziere do podjęcia pracy w pełnym wymiarze godzin. Zawodniczka poprosiła o bezpłatny urlop, ale jej prośba spotkała się z odmową.

Claudia Pechstein jest pierwszą kobietą, zdobywczynią medali na pięciu kolejnych igrzyskach (1992-2006). Łącznie w jej kolekcji jest dziewięć medali olimpijskich (w tym po dwa srebrne i brązowe). Sześć razy triumfowała w mistrzostwach świata.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Niemcy | załamanie

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama