MŚ w triathlonie: Zawody w Jokohamie we wrześniu

Międzynarodowa Unia Triathlonu (ITU) postanowiła, że planowana na 14 maja w Jokohamie druga runda mistrzostw świata, odbędzie się 19 września. Powodem przełożenia zawodów były obawy przed promieniowaniem w związku z uszkodzoną elektrownią atomową w Fukushimie.

Tydzień wcześniej w Pekinie odbędzie się finał MŚ, dlatego wyniki z japońskiej miejscowości zostaną wliczone do punktacji kolejnego sezonu.

Reklama

Prezydent ITU, Hiszpanka Marisol Casado (członek MKOl) przyznała, że teraz byłoby zbyt wielkim ryzykiem rozegranie zawodów w Jokohamie, położonej około 300 km na południe od Fukushimy. Elektrownia uszkodzona została 11 marca podczas trzęsienia ziemi o sile 9 stopni w skali Richtera.

Część triathlonistów, w tym mistrzowie olimpijscy Australijka Emma Snowsill i Niemiec Jan Frodeno, groziło, że nie wystartuje w Japonii. Nie chcieli pływać na dystansie 1,5 km w porcie w Jokohamie (pozostałe konkurencje to 40 km jazdy rowerem i bieg na 10 km), ze względu na obawy o radioaktywną wodę, której miliony litrów dostały się do Oceanu Spokojnego po poważnym wycieku z elektrowni atomowej.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: W.E.

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje