ME w zapasach - dwa brązowe medale Polek

Iwona Matkowska (Agros Żary, 48 kg) i Katarzyna Krawczyk (Cement-Gryf Chełm, 55 kg) zdobyły w Dortmundzie brązowe medale mistrzostw Europy w zapasach.

W pojedynku o podium Matkowska pokonała Brytyjkę Yane Stadnik 3-0. To był pierwszy medal dla polskiej ekipy. Drugi wywalczyła debiutująca w imprezie tej rangi Krawczyk wygrywając z Czeszką Lenką Martinkovą 3-1.

Reklama

Matkowska, która powtórzyła sukces sprzed roku, gdy w Baku także zajęła trzecie miejsce, urodziła się 28 maja 1982 roku w Żarach i od początku kariery jest zawodniczką Agrosu.

Jej największym sukcesem jest brązowy medal mistrzostw świata w Guangzhou w kategorii do 48 kg wywalczony w 2006 roku. W 2005 roku była wicemistrzynią Europy (Warna), później trzy razy zdobywała medal brązowy (2008 Tampere, 2010 Baku i 2011 Dortmund).

Krawczyk, 19-latka z Chełma, znaczące sukcesy odniosła w kategorii juniorek. W grudniu ubiegłego roku w bułgarskim Samokowie zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy w stylu wolnym w wadze 55 kg. To był jej trzeci z rzędu brązowy krążek.

W czwartek oba brązowe medale zostały zdobyte w kategoriach olimpijskich; to dobry prognostyk przed turniejem zapaśniczym w Londynie w 2012 roku.

W piątek startują pozostałe reprezentantki Polski: Agata Pietrzyk (59 kg), Monika Michalik (63 kg) i Agnieszka Wieszczek-Kordus (72 kg).

Medalistki zapaśniczych ME:

48 kg

1. Marija Stadnyk (Azerbejdżan)

2. Christina Daranuza (Ukraina)

3. Iwona Matkowska (Polska)

. Cristina Croitoru (Rumunia)

51 kg

1. Julia Blaginja (Ukraina)

2. Estera Dobre (Rumunia)

3. Natalia Budu (Mołdawia)

. Jekaterina Krasnowa (Rosja)

1/4 finału

Marta Roksana Zasina (Polska) - Jekaterina Krasnowa (Rosja) 0-3

55 kg

1. Ida-Theres Nerdell (Szwecja)

2. Ludmila Cristea (Mołdawia)

3. Katarzyna Krawczyk (Polska)

. Maria Gurowa (Rosja)

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Iwona Matkowska

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje