ME w szermierce: Polscy szpadziści nie awansowali do ćwierćfinału

Polscy szpadziści zajęli jedenaste miejsce w turnieju drużynowym szermierczych mistrzostw Europy w Sheffield. Zwyciężyli Francuzi.

W 1/8 finału "Biało-czerwoni" w składzie: Radosław Zawrotniak, Piotr Kruczek (obaj AZS AWF Kraków), Tomasz Motyka i Robert Andrzejuk (obaj AZS AWF Wrocław), ulegli Estończykom 37:39 i pozostała im walka o miejsca 9-16.

W pierwszym spotkaniu pokonali Duńczyków 45:20, następnie przegrali z Hiszpanami 39:45, a w pojedynku o 11. lokatę wygrali z Holendrami 45:39.

Przed rokiem podopieczni trenera Marka Julczewskiego zajęli w ME w Lipsku ósme miejsce. Niższa pozycja w ich przypadku nie będzie jednak miała negatywnych konsekwencji w olimpijskich kwalifikacjach, gdyż zawody drużynowe szpadzistów nie znajdują się w programie przyszłorocznych igrzysk w Londynie.