ME w judo: 9. miejsca Polaków

Inga Kołodziej i Tomasz Adamiec zostali sklasyfikowani na dziewiątych miejscach w mistrzostwach Europy w judo, rozpoczętych w piątek w Lizbonie. Kołodziej (Gwardia Warszawa) walczyła w wadze 57 kg, a Adamiec (Ryś Warszawa) w kategorii 66 kg.

Pierwszego dnia mistrzostw największe sukcesy odnieśli reprezentanci Austrii, którzy wygrali rywalizację w dwóch kategoriach - Sabrina Filzmoser w wadze 57 kg i Ludwig Paischer w 60 kg. Pozostałe tytuły mistrzowskie zdobyli - Alina Alexandra Dumitru (Rumunia) w wadze 48 kg, Ana Carrascosa Zardgoza (Hiszpania) w 52 kg i wśród mężczyzn Zaza Kedełaszwili (Gruzja) w 66 kg.

Reklama

Z polskich judoków najdłużej w piątek walczył Adamiec - stoczył cztery walki, z których dwie wygrał i dwie przegrał. Start w mistrzostwach zakończył w repasażach, podobnie jak Kołodziej oraz Ewa Konieczny (Czarni Bytom) w wadze 48 kg. Natomiast Monika Cabaj (AZS AWFiS Gdańsk) po stoczeniu jednej walki odpadła w eliminacjach w wadze 52 kg.

Mistrzostwa w Lizbonie - to ostatnia eliminacja europejskich judoków przed igrzyskami olimpijskimi w Pekinie. Na liście uczestników mistrzostw znajduje się 308 zawodników (191 mężczyzn i 117 kobiet) z 46 krajów.

Wyniki:

kobiety:

48 kg: 1. Alina Alexandra Dumitru (Rumunia), 2. Frederique Jossinet (Francja), 3. Eva Czernoviczki (Węgry) i Ana Hormigo (Portugalia), 5. Ludmiła Bogdanowa (Rosja) i Wołha Leszczanka (Białoruś), 7. Vanesa Arenas Cameron (Hiszpania) i Valentina Moscatt (Włochy)

52 kg: 1. Ana Zardgoza Carrascosa (Hiszpania), 2. Romy Tarangul (Niemcy), 3. Ioana-Maria Aluas Dinea (Rumunia) i Petra Nareks (Słowenia), 5. Audrey La Rizza (Francja) i Georgina Singleton (W. Brytania), 7. Ilse Heylen (Belgia) i Jaana Sundberg (Finlandia)

57 kg: 1. Sabrina Filzmoser (Austria), 2. Isabel Fernandez (Hiszpania), 3. Kifajat Gasimowa (Azerbejdżan) i Barbara Harel (Francja), 5. Radmila Perisic (Serbia) i Giulia Quintavalle (Włochy), 7. Corina Oana Caprioriu (Rumunia) i Joana Ramos (Portugalia), 9. Inga Kołodziej

mężczyźni:

60 kg: 1. Ludwig Paischer (Austria), 2. Ruben Houkes (Holandia), 3. Lavrentis Alexanidis (Grecja) i Nestor Chergiani (Gruzja), 5. Rusłan Kiszmachow (Rosja) i Gal Yekutiel (Izrael), 7. Hovhannes Dawtjan (Armenia) i Pavel Petrikov (Czechy)

66 kg: 1. Zaza Kedełaszwili (Gruzja), 2. Miklos Ungvari (Węgry), 3. Pedro Dias (Portugalia) i Alim Gadanow (Rosja), 5. Sebastien Berthelot (Francja) i Dex Elmont (Holandia), 7. Ramił Gasimow (Azerbejdżan) i Armen Nazarjan (Armenia), 9. Tomasz Adamiec.

Wyniki Polaków:

kobiety:

48 kg: Ewa Konieczny (Czarni Bytom) - Eva Czernoviczki (Węgry) 0:10, repasaże: Valentina Moscatt (Włochy) 0:10

52 kg: Monika Cabaj (AZS AWFiS Gdańsk) - Georgina Singleton (W. Brytania) 0:10

57 kg: Inga Kołodziej (Gwardia Warszawa) - Anna Nikitina (Ukraina) 10:0, Isabel Fernandez (Hiszpania) 0:3, repasaże: Joana Ramos (Portugalia) 0:7

mężczyźni:

66 kg: Tomasz Adamiec (Ryś Warszawa) - Milos Mijalkovic (Serbia) 10:0, Martin Iwanow (Bułgaria) 3:0, Zaza Kedełaszwili (Gruzja) 0:10, repasaże: Armen Nazarjan (Armenia) 0:5.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: gwardia | Włochy | Armenia | Węgry | Francja | Portugalia | Rumunia | Gruzja | Hiszpania | Warszawa | judo

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama