Łucznicze MP: Tytuły Mospinek i Procia

Justyna Mospinek (Piątka Zgierz) obroniła w Katowicach tytuł mistrzyni Polski w strzelaniu z łuku klasycznego. Złoty medal wśród mężczyzn w tej konkurencji zdobył Jacek Proć (Strzelec Legnica).

Tytuły drużynowe przypadły zawodniczkom Łucznika Żywiec i AZS Surmy Poznań wśród mężczyzn.

Reklama

W łukach bloczkowych sukces sprzed roku powtórzyli Anna Stanieczek (Orlik Goleszów) i Konrad Wojtkowiak (niezrzeszony Wrocław).

W finale Mospinek wygrała z Natalią Leśniak (Łucznik Żywiec), która jako jedyna wywalczyła dla Polski kwalifikację olimpijską, po barażu 10:8. Niespodzianką jest trzecie miejsce Aleksandry Ryby z Górnika Grabownica, która zwyciężyła rutynowaną Małgorzatę Sobieraj (Czarna Strzała Bytom), także w barażu i też 10:8.

Wśród mężczyzn na najwyższym stopniu podium stanął Jacek Proć (Strzelec Legnica). W finale podopieczny trenera Józefa Baściuka pokonał po barażu Piotra Nowaka (Karima Prząsław) 10:8. Mistrz Polski z poprzedniego roku Piotr Burchart (UKS Talent Wrocław) tym razem był 20.

Wyniki:

łuki klasyczne

mężczyźni

indywidualnie (startowało 63 zawodników)

finał

Jacek Proć (Strzelec Legnica) - Piotr Nowak (Karima Prząsław) 5:5 (w barażu 10:8)

o trzecie miejsce

Maciej Fałdziński (Stella Kielce) - Piotr Piątek (Łucznik Żywiec) 6:5

drużynowo

finał

AZS Surma Poznań - Stella II Kielce 211:210

o trzecie miejsce

Stella Kielce - Łucznik Żywiec 215:200

kobiety

indywidualnie (startowało 52 zawodniczek)

finał

Justyna Mospinek (UKS Piątka Zgierz) - Natalia Leśniak (Łucznik Żywiec) 5:5 (w barażu 10:8)

o trzecie miejsce

Aleksandra Ryba (Górnik Grabownica) - Małgorzata Sobieraj (Czarna Strzała Bytom) 5:5 (w barażu 10:8)

drużynowo

finał

Łucznik Żywiec - UKS Piątka Zgierz 203:199

o trzecie miejsce

RKS Marymont Warszawa - Czarna Strzała II Bytom 199:178

drużynowo (pary mieszane)

finał

Łucznik II Żywiec - Łucznik I Zywiec 139:138

o trzecie

Stella Kielce I - Marymont Warszawa 141:129

łuki bloczkowe

kobiety

indywidualnie

finał

Anna Stanieczek (Orlik Goleszów) - Magdalena Zarzycka (MGOKiS Dobczyce) 140:134 3. Joanna Austyn-Gawryś (Marymont Warszawa)

drużynowo - nie rozegrano

mężczyźni

finał

Konrad Wojtkowiak (niezrzeszony Wrocław) - Marcin Affek (Marymont Warszawa) 140:140 (w barażu 10:8) 3. Marcin Szemiot (Dolnoślązak Wrocław)

drużynowo

finał

Łucznik Żywiec - Dolnoślązak I Wrocław 207:205

o trzecie miejsce

Marymont I Warszawa - Leśnik Poznań 219:199

pary mieszane

finał

Marymont Warszawa - Strzelec Legnica 1325:1287

o trzecie miejsce

Marymont II Warszawa - Olimpia Suchedniów 150:146

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Justyna

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje