Liga hokeja na trawie: Mocny start mistrza Polski

Broniący mistrzowskiego tytułu hokeiści na trawie Grunwaldu Poznań rozgromili LKS Gąsawa 10:0 na inaugurację rozgrywek pierwszej ligi. Pierwsza kolejka nie przyniosła zaskakujących rozstrzygnięć.

Grunwald do wysokiej wygranej poprowadził Marcin Strykowski, zdobywca czterech bramek. Kolejne gole dołożyli Tomasz Dutkiewicz (2) oraz Paweł Bratkowski, Waldemar Rataj, Michał Poltaszewski i Patryk Petrykowski.

W Toruniu spotkali się wicemistrz kraju - Pomorzanin oraz brązowy medalista poprzedniego sezonu - Warta Poznań. Goście dzielnie bronili się do przerwy, ale torunianie na początku drugiej połowy szybko strzelili trzy bramki i na tym emocje się skończyły.

Beniaminek ligi - MKS Siemianowice Śląskie - stawił mocny opór Startowi Gniezno. Dzięki trzem bramkom Macieja Wejerowskiego, gospodarze ostatecznie wygrali 6:4.