Kadra Polski na MŚ w tenisie stołowym

Artur Daniel, Wang Zeng Yi, Lucjan Błaszczyk i Jakub Kosowski zagrają w indywidualnych mistrzostwach świata tenisistów stołowych, które na przełomie kwietnia i maja odbędą się w Jokohamie.

"Skład na japoński turniej nie jest niespodzianką, znaleźli się w nim mistrz Polski Daniel, wicemistrz "Wandżi" oraz Błaszczyk i Kosowski" - powiedział trener drużyny narodowej Tomasz Krzeszewski.

Reklama

W ramach przygotowań do MŚ polscy pingpongiści zagrają w środę, 1 kwietnia w Łomży z Belgią w meczu Europejskiej Ligi Narodów. W zespole prowadzonym przez Krzeszewskiego wystąpią prawdopodobnie Wang Zeng Yi, Jakub Kosowski i Artur Daniel.

Kilka dni temu Polacy startowali w zawodach ITTF Pro Tour w Bremie (triumfował Niemiec Timo Boll). Najlepiej wypadł Kosowski - w pierwszej rundzie pokonał Serba Aleksandara Karakasevicia 4:3, ale w drugiej przegrał z Austriakiem Robertem Gardosem 0:4.

"Kosowski pokazał po raz kolejny, że w ostatnim okresie gra dobrze. Wygrana z Karakaseviciem to spory sukces. Później zaatakowało go przeziębienie, miał gorączkę, brał lekarstwa i nie zaprezentował się pełni umiejętności" - ocenił szkoleniowiec.

Do turnieju głównego nie awansował m.in. mistrz kraju Artur Daniel. "To był niezły jego występ, ale w niektórych pojedynkach grał zbyt pasywnie. Był tego świadomy, stąd nadzieja, że będzie lepiej" - dodał Krzeszewski.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje