Hokeiści na trawie wznawiają rozgrywki

Hokeiści na trawie po ponad pięciomiesięcznej przerwie wracają na ligowe boiska. Mistrzowskiego tytułu broni Grunwald Poznań, który na półmetku jest liderem rozgrywek.

Rozgrywki hokeja na trawie od lat są zdominowane przez Grunwald i Pocztowca Poznań. Oba poznańskie zespoły spotykają się w finale nieprzerwanie do 2001 roku. W obecnym sezonie kłopoty natury organizacyjno-finansowej sprawiły, że hokeiści Pocztowca nie są już tak mocni. Na półmetku rozgrywek zajmują dopiero czwarte miejsce i tracą do prowadzącego Grunwaldu siedem punktów.

Reklama

"Nasza sytuacja jest trudna, ale my jesteśmy już zahartowani w trudnych bojach. Naszym największym kłopotem jest to, że na otwartych boiskach trenujemy dopiero od czterech tygodni. Moim faworytem jest Grunwald, ale my ostatnio pokazaliśmy, że jesteśmy specjalistami od rundy play off" - powiedział przed inauguracją rozgrywek Zbigniew Rachwalski, szkoleniowiec Pocztowca.

Z kolei Robert Grzeszczak, grający trener Gruwaldu nie ukrywa, że celem jest obrona mistrzowskiego tytułu. "Nawet nie wyobrażam sobie by nas mogło zabraknąć w finale. Trudno mi powiedzieć, kto może być naszym głównym konkurentem. Mocny jest w tym sezonie Pomorzanin Toruń, także Start Gniezno, ale nie można lekceważyć Pocztowca. Mamy drobne kłopoty, nie wiem czy w pierwszych meczach będę mógł liczyć na kontuzjowanego Marcina Strykowskiego" - przyznał Grzeszczak.

Mecze ligowe będzie obserwował nowy szkoleniowiec polskiej reprezentacji Holender Bas Dirks. W roli trenera biało-czerwonych zadebiutuje 1 maja, ale nie do końca wiadomo, kto będzie przeciwnikiem kadry. Być może będzie to drużyna złożona z najlepszych graczy polskiej ligi, którzy nie znaleźli się w reprezentacji. Spotkanie odbędzie się w Gąsawie na nowym boisku ze sztuczną nawierzchnią. Będzie to dziesiąty taki obiekt w Polsce.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: bitwa pod grunwaldem | Grunwald Poznań | rozgrywki | hokeiści

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama