Badmintonowy Polish Open - wyniki 1/4 finału

W półfinałach badmintonowego Polish Open w Warszawie Polska będzie reprezentowana w trzech konkurencjach -deblach męskim i żeńskim oraz w grze mieszanej. Polskich zawodników nie ma w grach pojedynczych.

Zgodnie z przewidywaniami do półfinału debla męskiego awansowali najwyżej rozstawieni Michał Łogosz i Robert Mateusiak, którzy pokonali białoruskich braci Aleksieja i Andrieja Konachów 21:9, 21:5.

Reklama

W 1/2 finału wystąpią także Adam Cwalina i Wojciech Szkudlarczyk, którzy wygrali z Łukaszem Moreniem i Michałem Rogalskim 18:21, 21:12, 21:17.

W półfinale gry podwójnej kobiet zagrają rozstawione z nr 3. Kamila Augustyn i Nadieżda Kostiuczyk, które pokonały inny polski debel Monikę Bieńkowską i Dorotę Grzejdak 21:13, 21:10.

W grze mieszanej najwyżej rozstawieni Robert Mateusiak i Nadieżda Kostiuczyk także za przeciwników mieli Polaków - Adama Cwalinę i Małgorzatę Kurdelską. Faworyci wygrali 21:19, 21:12. W ćwierćfinale odpadli Wojciech Szkudlarczyk i Agnieszka Wojtkowska, którzy przegrali z reprezentantami Indonezji Franem Kurniawanem i Shendy Puspa Irawati 12:21, 12:21.

Wyniki meczów 1/4 finału:

gra pojedyncza mężczyzn

Ville Lang (Finlandia) - Władysław Drużczenko (Ukraina) 21:16,21:16

Andrew Dabeka (Kanada,3) - Walerij Atraszczenkow (Ukraina)21:13, 21:13

Bobby Milroy (Kanada,6) - Petr Koukal (Czechy,4) 22:20, 21:11

Marc Zwiebler (Niemcy,2) - Richard Vaughan (Walia,5) 21:16,17:21, 21:15

gra pojedyncza kobiet

Juliane Schenk (Niemcy,1) - Sylvina Kurniawan (Indonezja) 21:11,21:13

Larisa Griga (Ukraina,4) - Filipa Lamy (Portugalia) 21:9, 21:10

Hye Youn Hwang (Korea Płd.,3) - Agnese Allegrini (Włochy,7)21:9, 21:9

Petia Nedelczewa (Bułgaria,2) - Susan Hughes (Szkocja,6) 22:20,21:19

debel mężczyzn

Michał Łogosz, Robert Mateusiak (Polska,1) - Aleksiej Konach,

Andriej Konach (Białoruś) 21:9, 21:5

Robert Adcock, Ribin Middleton (Anglia) - Baptiste Careme,

Mathieu Lo Ying Ping (Francja) 21:14, 21:14

Adam Cwalina, Wojciech Szkudlarczyk (Polska) - Łukasz Moreń,

Michał Rogalski (Polska) 18:21, 21:12, 21:17

Jacon Chemnitz, Mikkel Delbo Larsen (Dania,3) - Chris Adcock,

Dean George (Anglia) 10:21, 21:17, 21:17

debel kobiet

Kamila Augustyn, Nadieżda Kostiuczyk (Polska,3) - Monika

Bieńkowska, Dorota Grzejdak (Polska) 21:13, 21:10

Diana Dimowa, Petia Nedelczewa (Bułgaria) - Fiona McKee, Charmaine Reid (Kanada) 21:13, 21:7

Shendy Puspa Irawati, Meiliana Jauhari (Indonezja) - Yuka

Hayashi, Yukina Imura (Japonia) 21:10, 21:9

Elin Bergblom, Johanna Persson (Szwecja,2) - Yu Wakita, Seiko

Yamada (Japonia) - 18:21, 21:18, 21:18

gra mieszana

Robert Mateusiak, Nadieżda Kostiuczyk (Polska,1) - Adam Cwalina,

Małgorzata Kurdelska (Polska) 21:19, 21:12

Baptiste Careme, Laura Choinet (Francja) - Martyn Lewis,

Samantha Ward (Walia, Anglia) 20:22, 21:17, 23:21

Fran Kurniawan, Shendy Puspa Irawati (Indonezja) - Wojciech

Szkudlarczyk, Agnieszka Wojtkowska (Polska) 21:12, 21:12

Chris Adcock, Gabrielle White (Anglia) - Svetoslav Stoyanov,

Weny Rahmawati (Francja,2) 21:15, 15:21, 21:18.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: 21 | debel | Francja | Indonezja | Ukraina | Kanada | mateusiak | Anglia | kostiuczyk | robert

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama