Strzelił 60. gola w sezonie!

Aleksander Owieczkin poprowadził Washington Capitals do zwycięstwa w piątkowym meczu NHL z Atlanta Thrashers (5:3). Rosjanin zdobył dwa gole i został pierwszym od 12 lat hokeistą, który w sezonie zasadniczym strzelił co najmniej 60 bramek.

W sezonie 1995/1996 sztuki tej po raz ostatni dokonali Kanadyjczyk Mario Lemieux (69 goli) i Czech Jaromir Jagr (62).

Owieczkin zaliczył też asystę i prowadzi w klasyfikacji najlepiej punktujących (106 "oczek"). Dzielnie sekundował mu Nicklas Backstrom, który w przełomowym momencie meczu dwukrotnie pokonał bramkarza gości w ciągu 32 sekund.

Kyle Okposo strzelił pięknego gola, który przesądził o niespodziewanym zwycięstwie New York Islander z liderem Atlantic Division New Jersey Devils 3:1.

Dwie i pół minuty przed końcem III tercji przy stanie 1:1 goście rozgrywali zamek, Okposo czaił się przed bramką rywali, czekając na dobre podanie. Mike Mottau - obrońca gospodarzy pchnął go kijem trzymanym oburącz tak mocno, że 19-latkowi spadł kask, ale utrzymał się na nogach, po czym idealnie przymierzył z półobrotu i Martin Brodeur był bez szans.

- To wspaniały bramkarz, dorastałem oglądając, jak gra - prawoskrzydłowy "Wyspiarzy" komplementował Brodeura. - Czułem się fantastycznie strzelając swojego pierwszego gola w drugim występie w NHL.

Faworyci zdjęli bramkarza, ale nic nie wskórali, w dodatku 19 sekund przed końcem Trent Hunter wywalczył krążek i z bekhendu wpakował go do pustej siatki.

Tym razem hokeistom New York Rangers nie dopisało szczęście w rzutach karnych. W Filadelfii goście odzyskiwali straty (Jaromir Jagr doprowadził do dogrywki niespełna 2 minuty przed końcem III tercji), ale w karnych gospodarze wreszcie dopięli swego.