PLH: Porażka "Pasów"

Hokeiści Comarchu Cracovii niezbyt udanie zainaugurowali sezon na własnym lodowisku. We wtorek w zaległym meczu Polskiej Ligi Hokejowej przegrali z GKS-em Tychy 2:5.

Przed spotkaniem było uroczyście. Po pierwsze dlatego, że pożegnano kończącego bogatą karierę Romana Stebleckiego - jednego z najwybitniejszych hokeistów "Pasów", byłego reprezentanta Polski i olimpijczyka.

Po drugie, ComArch Cracovia wreszcie mogła rozegrać mecz ligowy na własnym lodowisku przy ulicy Siedleckiego, które do tej pory było remontowane.

Rozpoczęło się także udanie dla "Pasów", już w 3. minucie Krzysztof Śliwa uderzeniem z bliska pokonał Arkadiusza Sobeckiego. Ale im dalej w las, tym - dla gospodarzy - było gorzej.

Hokeiści z Tych potrafili wykorzystać każdy błąd gospodarzy i w bardzo podobny sposób zdobyli trzy pierwsze bramki. Zawodnicy GKS-u dostawali krążek w niedalekiej odległości od Rafała Radziszewskiego i nie mieli problemów z pokonaniem golkipera krakowian.

Kuriozalna była za to czwarta bramka. "Pasy", grając w przewadze, straciły krążek w tercji tyszan, którzy po kontrze wykorzystali sytuację 2 na 1. Adam Bagiński dokładnie podał do Michała Belicy, a ten pewnie umieścił "gumę" w siatce.

W ostatniej tercji bramki zdobyli: Śliwa dla Cracovii i Adrian Parzyszek dla Tych. Dla tego drugiego był to debiutancki gol w barwach GKS-u. Razem z nim w drużynie gości debiutował inny reprezentant Polski Sebastian Gonera.

- Na pewno mecz nam nie wyszedł. Graliśmy bardzo nieskutecznie, szczególnie w drugiej tercji i to było główną przyczyną porażki - powiedział Mieczysław Nahuńko, trener Comarchu Cracovii

ComArch Cracovia - GKS Tychy 2:5 (1:2, 0:2, 1:1)

Bramki: Śliwa (3, 42) - Belica (6, 39), Krzak (10), Gawlina (22) i Parzyszek (49)

8. GKS Katowice                       15   2  27-98
Dowiedz się więcej na temat: hokeiści | Cracovia | Comarch | bramki | Tychy | porażka | gks