NHL: Oliwa bez punktów

Hokeiści Chicago Blackhawks pokonali Columbus Blue Jackets 2:1. Było to drugie zwycięstwo Blackhawks w obecnych rozgrywkach NHL. Pierwsza wygraną odnotowali również w spotkaniu z drużyną z Columbus, 7 października - 5:3.

W niedzielnym meczu o sukcesie hokeistów z Chicago przesądził Tony Amonte, zdobywając zwycięską bramkę w 52. minucie gry. Prowadzenie dla Blackhawks zdobył Steve Sullivan. Wyrównał pół minuty później, z rzutu karnego (pierwszego w historii klubu), Czech David Voborny.

Grający w debiutującym w NHL zespole Blue Jackets Krzysztof Oliwa nie zdobył w tym meczu ani jednego punktu. Oliwa grał we wszystkich pięciu meczach w tym sezonie - w jego bilansie jest punkt za asystę oraz 23 minuty kar.

Prezent urodzinowy sprawił sobie Jaoquin Gage, bramkarz drużyny Edmonton Oilers. Po raz pierwszy od czterech i pół roku wystąpił w meczu NHL i odnotował pierwsze zwycięstwo. Gage, który w czwartek będzie miał 27. urodziny, obronił 25 strzałów hokeistów Minnesota Wild, w tym rzut karny wykonywany przez Scotta Pellerina.

Poprzednio grał w NHL, w barwach Oilers, 1 kwietnia 1996 r. "Nafciarze" wygrali 5:3, a najskuteczniejszymi zawodnikami w ich zespole byli Ryan Smith i Doug Weight, którzy odnotowali po jednej bramce i asyście

19.995 widzów w Detroit było świadkami porażki zespołu Red Wings z Calgary Flames - 2:4. O sukcesie gości zadecydowała skuteczna gra w liczbnej przewadze, dwukrotnie zakończona bramkami Cory'ego Stillmana. Pozostałe bramki, przy równych liczebnie siłach, zdobyli - dla Red Wings: Aaron Ward i Martin Lapointe, dla Flames: Marc Savard i Jarome Iginla.

Dwie bramki w niedzielnych meczach uzyskali również Jeremy Roenick z Phoenix Coyotes i Słowak Zigmund Palffy z Los Angeles Kings. Roenick strzelił oba gole w połowie drugiej tercji, w okresie 1.49 minuty, Palffy w 35 i 57 minucie meczu, dzięki czemu rozpoczął trzecią setkę bramek w NHL (zdobył dotąd 201 goli). "Kojoty" wygrały mecz 6:5.

KONFERENCJA WSCHODNIA
             NORTHEAST DIVISION Z P   R  PD   Bramki    Pkt.