Młodzi Polacy uczą się hokeja w szkole Gaborika

Trzeci rok z rzędu w słowackim Trenczynie organizowana jest hokejowa szkoła Mariana Gaborika, gdzie najmłodsi hokeiści mogą szkolić się pod okiem fachowców. W tym roku zainteresowanie Polaków przerosło wszelkie oczekiwania, bo ponad 90 dzieci uczestniczyło w hokejowych treningach.

Hokejowa szkoła trwa od początku lipca do końca pierwszego kwartału sierpnia. Jest pięć dostępnych terminów, na które można się zapisać. Koszt sześciodniowych treningów to 329 euro, czyli niecałe 1400 zł. Spotkanie z gwiazdą NHL to dla dziecka duże przeżycie. - Na pierwszy turnus obozu przyjechały dzieci z Polski (m.in. hokeiści z Bytomia i Sanoka), Słowacji, Węgier, Austrii i Białorusi. Młodych hokeistów i rodziców przywitał organizator szkoły Marian Gaborik, gwiazdor NHL wraz z trenerami. Po rozpoczęciu przyszedł czas na treningi, które odbywały się codziennie: dwa razy na lodzie i dwa na sucho - relacjonuje pan Mieczysław Trychta z Bytomia.

Reklama

Uczestnicy podzieleni byli na grupy wiekowe. - Mój mały hokeista był w grupie najmłodszej, a ta z kolei była podzielona na sześć podgrup po pięciu lub sześciu zawodników. Pieczę nad młodymi graczami sprawował trener, co sprawiało, że dzieci skupiały się na jak najlepszym wykonywaniu ćwiczeń. Przez cały okres pobytu dzieci miały zapewnioną opiekę trenerów i opiekunów. W czasie wolnym były zorganizowane gry, zabawy oraz wyjścia na basen - mówi.

Zawodnicy mogli zapoznać się z nowymi technikami i metodami treningów, co było dla nich cennym doświadczeniem. - Wszyscy byli zadowoleni z profesjonalizmu kadry trenerów oraz opiekunów czuwających nad uczestnikami. Zakwaterowanie najmłodszej grupy dzieci w hotelu przy lodowisku było strzałem w dziesiątkę - zaznacza pan Mieczysław.

W trakcie pobytu Marian Gaborik (oraz jego koledzy Demitra, bracia Hossa) składali autografy na koszulkach hokejowych, które podarował uczestnikom obozu. Nie zapomniał także o pamiątkowym zdjęciu. Warto podkreślić, że Marian Gaborik jest osobą dostępną, szczerą i utrzymującą świetny kontakt z uczestnikami, jak i dziennikarzami.

- Uczestniczyliśmy w drugim turnusie, a był to dla nas trzeci wyjazd do Trenczyna. Trzeba podkreślić, że jak zawsze jest tu rodzinna i miła atmosfera. Treningi są odpowiednio dobrane do umiejętności zawodników w danym wieku, za każdym razem są inne, co nie jest nudne i monotonne dla Kuby i Karola. Organizacja zajęć na lodzie jest na wysokim poziomie, ciekawe ćwiczenia i super sympatyczni trenerzy znani z PLH Martin Opatovsky i Villiam Cacho. Polecam tym wszystkim, którzy nie mieli jeszcze okazji przekonać się o pozytywach tego obozu - dodał Adam Brzóskowski z Torunia.

- Jestem mile zaskoczony wysoką frekwencją polskich dzieci na obozie, widać że nasze starania nie idą na marne. Co roku staramy się ulepszać funkcjonowanie hokejowej szkoły. W tym sezonie oddaliśmy do użytku nowy hotel na lodowisku, co ułatwi najmłodszym adeptom hokeja przygotowanie do treningów - wyjaśnia Michal Krupa, były skaut NHL, a obecnie jeden z organizatorów hokejowej szkoły Mariana Gaborika.

Marian Gaborik ma 29 lat, występuje w najlepszej lidze na świecie NHL. Do tej pory rozegrał tam 674 spotkań w których zdobył 293 goli i zanotował 299 asysty. Reprezentant Słowacji i dwukrotny uczestnik Zimowych Igrzysk Olimpijskich gra obecnie w New York Rangers i jego kontrakt opiewa na 7,5 mln dolarów rocznie.

Hokej.net

Hokej.net

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje