Janusz Filipiak o hokeju: Wróćmy do normalności

"Może być gorszy wynik, ale wróćmy do normalności" - powiedział dla serwisu internetowego klubu współwłaściciel Cracovii prof. Janusz Filipiak odsłaniając strategię budowania hokejowej drużyny na nowy sezon.

Hokeiści Comarch Cracovii przegrali wielki finał Polskiej Ligi Hokejowej.

Reklama

"W hokeju nie dzieje się nic złego. Chodzi o jedną prostą sprawę - ja nie wyrażę zgody na podwyższenie kontraktów zawodnikom. Cracovia jest najlepszym płatnikiem w hokeju. Teraz na horyzoncie pojawił się Sanok i jeżeli wszyscy myślą, że ten klub ich zbawi, to niech tam jadą. Zobaczymy, co zdziała Sanok" - powiedział Janusz Filipiak, odnosząc się do agresywnej polityki transferowej Ciarko KH Sanok.

Odpowiadając na pytanie o ewentualne transfery odparł: "Problem polega na tym, że władze PZHL-u wprowadziły kolosalne opłaty za transfery z klubu do klubu. To stało się pod wpływem słabszych ośrodków, które wymyśliły sobie, że skoro Cracovia chce zawodnika, to niech za niego zapłaci. To w końcu doprowadziłoby do tego, że Comarch i Filipiak utrzymują połowę ligi hokejowej, PZHL i reprezentację.

Te wysokie opłaty jeszcze bym zniósł, natomiast ci hokeiści, którzy aspirowali do gry w Cracovii dostali małpiego rozumu i mają wysokie oczekiwania. Mówię otwarcie, że gdybyśmy te oczekiwania spełnili, to sami windowalibyśmy zarobki polskich hokeistów do bardzo wysokiego poziomu. Moja strategia na dzień dzisiejszy jest następująca: dobra panowie, ja nie płacę tych absurdalnych kwot, idźcie gdzie indziej i jak podpiszą z wami kontrakt i po roku zapłacą tyle, ile chcecie, to proszę bardzo. Jednak jeżeli nie, to wrócimy do rzeczywistości. W tym roku musimy poczekać i zobaczyć. Gdybyśmy ulegli żądaniom tych kilku osób, które chcą do nas przejść, to nie byłoby to dobre ani dla Cracovii, ani dla polskiego hokeja".

www.cracovia.pl
Dowiedz się więcej na temat: wroc | Sanok | Comarch | Nowy sezon | Janusz Filipiak | Filipiak

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje