Hokejowe MŚ: Słowacy ograli Rosjan

Słowacja i Czechy wygrały swoje piątkowe mecze w drugiej fazie mistrzostw świata w hokeju na lodzie. Pierwsi pokonali w Ostrawie Rosjan 2:0, a drudzy w takim samym stosunku odprawili w Pradze Austriaków.

Obie drużyny awansowały na pierwsze miejsca w swoich grupach i już zapewniły sobie grę w ćwierćfinałach, choć przed nimi jeszcze po dwa spotkania grupowe.

Słowacy zwycięstwo nad "Sborną" zapewnili sobie w drugiej tercji. Wtedy to wyprowadzili dwa skuteczne kontrataki.

Najpierw Pavol Demitra wjechał w tercję przeciwnika i wystawił krążek Marianowi Hossie, który precyzyjnym strzałem pokonał Maksima Sokołowa. W końcowych sekundach drugiej tercji drugiego gola dołożył Ronald Petrovicky.