Ekstraklasa hokejowa: Stoczniowiec rozgromił Katowice

Nadspodziewanie łatwo poradzili sobie w drugim meczu pierwszej rundy play off hokeiści Stoczniowca Gdańsk. Gdańszczanie pokonali na własnym lodowisku lidera po rundzie sezonie zasadniczym GKS Katowice aż 7:1 i wyrównali stan rywalizacji na 1:2.

Już drugi mecz wygrał MMKS Nowy Targ. Hokeiści z Nowego Targu po piątkowym zwycięstwie 3:1 tym razem w Sosnowcu pokonali miejscowe Zagłębie 2:1.

Stoczniowiec Gdańsk - GKS Katowice 7:1 (3:0, 2:0, 2:1)

Bramki: dla Stoczniowca - Robert Suchomski - dwie (2, 15), Mariusz Justka (16), Zdenek Jurasek (28), Artur Kostecki (38), Roman Skutchan (52), Bartłomiej Wróbel (58), dla GKS - Adrian Labryga (60).

Kary: Stoczniowiec - 37 minut w tym kara meczu dla Wiktora Szarytona, GKS - 41 minut w tym kara meczu dla Tomasza Wołkowicza. Widzów 2500.

Stan rywalizacji play off 1:1.

Zagłębie Sosnowiec - MMKS Nowy Targ 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Bramki: dla Zagłębia - Rafał Twardy (57), dla MMKS - Dariusz Łyszczarczyk (24), Sebastian Pajerski (41).

Kary: Zagłębie - 24 minuty w tym Dariusz Puzio i Krzysztof Kuzniecow po 10 minut za niesportowe zachowanie, MMKS - 12 minut. Widzów 300.

Stan rywalizacji 2:0 dla MMKS.

Dowiedz się więcej na temat: Gdańsk | hokeiści | play off | Nowy Targ | Zagłębie | targ | gks | Ekstraklasa | Katowice