Ekstraklasa hokejowa: Klęska Unii

W 35 kolejce hokejowej ekstraklasy lider GKS Katowice odprawił z bagażem pięciu goli obrońcę tytułu mistrzowskiego Unię Dwory Oświęcim.

Dzięki zwycięstwu 5:0 katowiczanie utrzymali jednopunktowe prowadzenie nad ekipą GKS Tychy, która pokonała 4:2 MMKS Nowy Targ. Tymczasem Unia traci już do lidera osiem punktów. W trzecim meczu mimo problemów z dotarciem do Sosnowca hokeiści KTH Krynica pokonali miejscowe Zagłębie 5:4.

GKS Katowice - Dwory SA Unia SSA Oświęcim 5:0 (2:0, 3:0, 0:0).

Bramki: Marek Kosowski (5), Duszan Adamcik (6), Tomasz Jóźwik (28), Robert Grobarczyk (30), Marek Stebnicki (40).

Kary: GKS - 12; Unia - 14 minut. Widzów 1000.

GKS Tychy - MMKS Nowy Targ 4:2 (0:0, 2:0, 2:2).

Bramki: dla GKS - Karel Horny (22), Artur Ślusarczyk (37), Wojciech Majkowski (43), Andrzej Szubert (59); dla MMKS - Jarosław Różański (48), Łukasz Batkiewicz (54).

Kary: GKS - 24 minuty w tym 10 za niesportowe zachowanie Jaroslav Smolik; MMKS - 22 minuty w tym 10 za niesportowe zachowanie Tadeusz Puławski. Widzów 1000.

Zagłębie Sosnowiec - KTH Krynica 4:5 (0:3, 2:1, 2:1).

Bramki: dla Zagłębia - Piotr Kurowski (25), Jarosław Morawiecki (26), Dariusz Puzio (53), Roman Sedlak (55); dla KTH - Robert Sobała (6), Igor Adamczik (12), Dawid Kominek (16), Sebastian Witowski (32), Marian Csorich (47).

Kary: Zagłębie - 8; KTH - 6 minut. Widzów 300.

Polonia Bytom wycofała się z rozgrywek
Dowiedz się więcej na temat: kara | targ | Tychy | bramki | Krynica | Nowy Targ | Zagłębie | Katowice | klęska | Ekstraklasa | gks