Trafny, ale i fałszywy ruch Laty

Nareszcie! Pierwszy trafny ruch Grzegorza Laty i jego zarządu. Oczywiście nie jest on szczery, ale o tym za chwilę. Franciszek Smuda już dawno zasługiwał na ławkę z napisem "Reprezentacja Polski."

Wybrali go Polacy, a przede wszystkim kibice. To dzięki nim pan Franek jest dzisiaj selekcjonerem. To Polacy go wybrali, a PZPN tylko to parafował, bo nie miał innego wyjścia. Tu właśnie wracamy do szczerości.

Reklama

Zarząd i Grzegorz myślą (od czasu porażki ze Słowacją w Chorzowie) co zrobić, aby zdusić narastający protest społeczny. Proste - starać się wyjść ludziom naprzeciw. Chcą Franka, to proszę. Czy w zamian otrzymają od kibiców trochę spokoju, to już zupełnie inny problem.

Ciekawy jest fakt, że wszyscy głosowali "za". Jak to? 20 dni temu nie było jednego, co wstałby i powiedział: "Panowie, jaki tymczasowy? Dlaczego nie Smuda od razu." Po prostu wtedy nikt nie myślał dwa tygodnie naprzód. Po meczu ze Słowacją strach ich trochę ogarnął, zaczęła się nerwówka. Pierwszy na stosie skończył Stefan Majewski (dwa dni przed meczem Lato zapewniał, że poprowadzi mecze w listopadzie).

Konkurs, rozmowy, komisje to był jeden wielki pic. Za PZPN pomyśleli Polacy i złożyli propozycję nie do odrzucenia.

Co teraz? Franek łatwego życia nie będzie miał, bo aby wygrywać potrzebni są piłkarze i to dobrzy. Jest trochę czasu, zaufanie kibiców spowoduje, że na początku wynik nie będzie najważniejszy.

Co na tym zyska PZPN to się okaże. Kibice mogą myśleć: "Skoro nas raz posłuchali, dlaczego mamy im przestać podpowiadać". Lato musi zrobić następne ruchy, aby uzyskać uśmiech i społeczną akceptację. Jakie? Powiem tak. Widząc, że w PZPN wszyscy za podpowiedź chcą umowę - zlecenie, albo kontrakt za doradztwo, zadzwoń do mnie. Gratis, społecznie i dyskretnie podpowiem Ci kogo trzeba wysadzić z pociągu.

Całe szczęście, że Polacy, czyli także ci z PZPN, to katolicy. Znacie starą pieśń "Słuchaj Jezu jak Cię błaga lud". Tym razem lud został wysłuchany. Brawo!

DYSKUTUJ NA BLOGU ZBIGNIEWA BOŃKA!

ZOBACZ WCZEŚNIEJSZE FELIETONY ZIBIEGO!

PODYSKUTUJ O WYBORZE SMUDY NA TRENERA KADRY!

***

Zbigniew Boniek nawiązał współpracę z INTERIA.PL. Pisze u nas felietony, a także prowadzi swojego bloga "Spojrzenie z boku Zibiego". Zapraszamy do lektury! Kolejne teksty Zibiego już niebawem!

Autor zainspirował INTERIA.PL do finansowego wspierania jednego z bydgoskich domów dziecka.

Czytaj także:

Wzloty i upadki Franciszka Smudy

Smuda 44. selekcjonerem reprezentacji Polski

Nasi internauci też chcieli Smudę - zobacz wyniki naszej ankiety

"Bobo" Kaczmarek: Smuda ma trenerskie jaja

Smuda poza boiskiem - zobacz galerię!

W Lubinie chcą zatrzymać Smudę do końca sezonu

Smuda jest sportowym Copperfieldem

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama